Ruszyła akcja GOPR – „Bezpieczna zima”

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 24 stycznia 2014 11:04

Rozpoczęły się ferie a wraz z nimi doroczna akcja GOPR „Bezpieczna zima”. Ratownicy z pogotowia ratunkowego wraz z zaprzyjaźnionym partnerem Mercedes–Benz oraz Bridgestone już po raz kolejny edukować będą wczasowiczów jak uniknąć wypadku na górskim stoku czy podczas podróży w zimowych warunkach.

W tym roku na 6 najpopularniejszych trasach narciarskich w Polsce GOPR po raz kolejny będzie promował bezpieczną turystykę górską. Każdy wypoczywający narciarz czy snowboardzista korzystając z zimowego szaleństwa będzie mógł poznać zasady panujące w górach i dowiedzieć się jak zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom.

Dzięki dobrej zabawie i fantastycznej atmosferze, wypoczywający dowiedzą się czym grozi  brak odpowiedniego wyposażenia na stoku, np. brak kasku, czy niedopasowane wiązania. Razem z teamami ratowników górskich nauczą się udzielania pierwszej pomocy przy najczęstszych wypadkach w górach.

Bezpieczne zachowanie na stokach to jedno. Większość turystów musi najpierw pokonać wiele kilometrów, by dotrzeć na południe Polski. Nie każdy kierowca przyzwyczajany jest do szczególnych warunków panujących zimą w górach, zatem GOPR pomyślał także o bezpiecznej drodze na ferie.

Bridgestone-GOPR_2

Do współpracy na ośnieżonych górskich stokach zaprosił partnerów, którzy na co dzień kojarzeni są z dbałością o bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Na zimowych trasach ponownie pojawi się Mercedes-Benz, który razem z firmą Bridgestone będzie promować bezpieczną podróż na ferie.

Pokażemy jak należy zachować się na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach, jak wygląda zimowa droga hamowania i jak prawidłowo założyć łańcuchy na opony – mówi Anna Paszt z Bridgestone. – Chcemy uświadomić kierowcom, że warto inwestować w bezpieczeństwo i kierować się rozsądkiem w wyborze opon, które są jedyną  płaszczyzną łączącą samochód z nawierzchnią. Dobrą rekomendacją w wyborze ogumienia są wyniki testów znanych organizacji motoryzacyjnych takich jak ADAC czy TUV. A wszystko z myślą o bezpiecznych podróżach, bo dobre opony to inwestycja w bezpieczeństwo naszych bliskich – inwestycja, na której nie warto oszczędzać – dodaje.

Każdy kierowca chętny do wypróbowania samochodów z napędem na cztery koła, będzie mógł skorzystać z jazdy testowej w towarzystwie instruktorów off-road’u.

Terminy akcji Bezpieczna zima z GOPR:

  • 18-19.01 Ustrzyki Dol. (Gromadzyń)
  • 1-2.02 Jaworzyna Krynicka (trasa nr 2)
  • 8-9.02 Czarna Góra (przy trasie H)
  • 15-16.02 Bania Białka Tatrzańska
  • 22-23.02 Szczyrk (Czyrna-Solisko)
  • 1-2.03 Zieleniec (Gryglówka)

ZAPRASZAMY!

 Paweł Wasilewski

Media Forum

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn