Postępy na Nanga Parbat: obóz drugi założony!

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 stycznia 2014 21:05

Pogoda na Nanga Parbat znacznie się poprawiła, toteż zespoły na drodze Schella od 14 stycznia wznowiły pracę i już są znaczące wyniki.

W kuluarze pod Turnią Wielickiego (fot. Michał Obrycki)

W kuluarze pod Turnią Wielickiego (fot. Michał Obrycki)

Simone Moro i David Göttler rozciągnęli 200 m lin na trawersie do Turni Wielickiego. 15 stycznia Paweł Dunaj z Tomkiem Mackiewiczem podeszli po tych linach pod Turnię, tam rozbili namiot i przespali noc. Następnego dnia ta sama dwójka zaporęczowała Turnię i weszła na grań. Tam chłopcy znaleźli piękną szczelinę, w której zorganizowali obóz II (6100 m).

Obóz I (fot. Michał Obrycki)

Obóz I (fot. Michał Obrycki)

17 stycznia planują pociągnąć liny dalej w kierunku trójki. Nad Turnią Wielickiego teren jest znacznie łatwiejszy, więc jeżeli pogoda nadal będzie dopisywać, można spodziewać się szybszych postępów. Prognoza na najbliższe dwa dni – sobotę 18-go i niedzielę 19 stycznia, jest niezła. W poniedziałek spodziewana jest bezchmurna pogoda, ale ma wzmóc się wiatr.

Marek Klonowski i Simone Moro bawią się dronem Marka (fot. Michał Obrycki)

Marek Klonowski i Simone Moro bawią się dronem Marka (fot. Michał Obrycki)

W poniedziałek w bazie Diamir spodziewane jest nadejście wyprawy Daniele Nardi. Włoch zamierza samotnie zaatakować tzw. Żebro Mummery’ego w środku zachodniej flanki.

                                                                                         Janusz Kurczab

wspinanie.pl

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn