Nowości dla wspinaczy w kolekcji marki Montano

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 13 stycznia 2014 18:47

Polska marka Montano cały czas rozwija swoją kolekcję, wprowadzając nowe produkty z udoskonalonymi krojami, kolorami oraz materiałami. Obecnie kolekcja poszerzyła się o kolejne propozycje specjalnie dla fanów wspinaczki górskiej: kurtki Cholatse i Nirekha Hybryda, koszulkę Hybryda, pokrowiec na śruby lodowe oraz płachtę biwakową.

Kurtka Cholatse Hybryda 

Cholatse to techniczna kurtka hybrydowa, wyprodukowana na podstawie modelu Bugaboos II, jednego z najpopularniejszych wyrobów Montano, lubianego szczególnie przez taterników. Sprawdzona w bojach od Tatr po Himalaje.

Plecy i przód korpusu kurtki Cholatse wypełnione są ociepliną PrimaLoft Sport 60. Rękawy i kaptur wykonane są z tkaniny softshellowej włoskiej marki Pontetorto. Rękawy zakończone są elastycznymi ściągaczami z otworem na kciuki. Kurtka posiada trzy kieszenie, dwie boczne i jedną na piersi. Zastosowane zamki są renomowanej marki YKK.

Montano, kurtka Cholatse

Montano, kurtka Cholatse Hybryda

Wytrzymały i elastyczny materiał softshellowy marki Pontetorto, dzięki wewnętrznej membranie cechuje się wysoką nieprzewiewnością, a także dobrą odpornością na przemakanie. Jest zaskakująco ciepły – świetnie sprawdza się zarówno, latem jak i zimą jako zewnętrzna warstwa. Nie zawiedzie nawet wtedy, gdy będzie trzeba stawić czoła tatrzańskiej nawałnicy.

PrimaLoft jest nowoczesnym materiałem zapewniającym duży komfort cieplny nawet po zamoczeniu. Doskonale oddycha, co jest niezwykle istotne przy zastosowaniu w górach. Oferuje również duży zakres komfortu termicznego, dzięki czemu wyroby z PrimaLoft mogą służyć w szerokim wachlarzu warunków.

Kurtka Nirekha Hybryda jest damskim odpowiednikiem modelu Cholatse. Wyróżnia się krojem dopasowanym do anatomicznej budowy kobiet – z wcięciem w talii.

Montano, kurtka Nirekha Hybryda

Montano, kurtka Nirekha Hybryda

Obie kurtki kosztują 659 zł.

Koszulka Hybryda

Wykonana z dzianiny PrimaLoft Yern, która w 50 proc. składa się w włókien PrimaLoft i w 50 proc. z wełny merino. Dzięki temu łączy hydrofobowe własności włókien PrimaLoft z hydrofilowymi właściwościami wełny.

Podkoszulek Hybryda

Podkoszulek Hybryda

Wykorzystując technologie Quick Draw Technology przędza PrimaLoft Yarn dynamicznie odciąga wilgoć od powierzchni skóry i wypycha ją na zewnątrz. W efekcie pobiera wilgoć 20 proc. szybciej niż wełna i schnie 30 proc. szybciej od jednorodnie wełnianej tkaniny. Koszulka występuje w wersji męskiej i damskiej. Cena: 239 zł.

Pokrowiec na śruby lodowe

Marka Montano poszerza także swoją kolekcję wspinaczkowych akcesoriów. Wspinacze lodowi mają teraz do dyspozycji ważący 72 g pokrowiec, który pomieści osiem śrub lodowych. Cena: 49 zł.

Montano, pokrowiec na śruby lodowe

Montano, pokrowiec na śruby lodowe

montano2montano3

Płachta biwakowa light

Mierząca 155 cm super lekka płachta biwakowa jest kompatybilna z plecakiem Montano Extreme. W połączeniu z plecakiem (za pomocą rzepów) płachta osiąga długość 220 cm. Płachta waży 280 g. Wykonana została z wodoodpornego materiału wierzchniego Singtex 10 000 stretch. Zastosowano bryzgoszczelne zamki YKK. Cena: 279 zł.

Montano, płachta biwakowa Light

Montano, płachta biwakowa Light

Więcej informacji znajduje się na stronie: montano.pl

 Źródło: Montano

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn