GÓRNOLOTNI – spotkania z ludźmi gór

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 stycznia 2014 12:37

W dniach od 24 do 25 stycznia odbędzie się dwudniowy festiwal oferujący pokazy najlepszych filmów górskich i wspinaczkowych, spotkania z reżyserami, himalaistami i podróżnikami. Największe nazwiska w tym sporcie, niesamowite osobowości, fascynujące historie i piękne ujęcia z niezwykłych miejsc w górach na całym świecie.

Nie zabraknie wystaw, publikacji książkowych oraz wykładów o bezpieczeństwie w górach i podstawach ratownictwa, zarówno dla wspinaczy, jak i turystów. Spotkania te, to przede wszystkim okazja do prezentowania ludzi, którzy napędzani pasją wciąż przekraczają „horyzonty”, podejmują trudy wypraw w odległe miejsca świata, aby tam poznawać nowych ludzi, badać ich kulturę, pomagać im, lub po to by pokonywać własne słabości. Cykl nie koncentruje się na turystyce, ale na aspektach kulturowych prezentowanych zakątków świata, stara się pokazać ludzi, którzy z różnych pobudek i w różnym celu, śmiało podejmujących wyzwania i wyruszają w świat.

Gośćmi specjalnymi będą: Wojtek Lewandowski – Polskie Andy, Marcin YETI Tomaszewski – Great Trango Tower Bushido, Piotr Pustelnik – górskie życie. Ponadto jeden z bloków będzie poświęcony bezpieczeństwu w górach – zarządzaniu ryzykiem, a prelekcję poprowadzi instruktor PZA – Piotr Sztaba.

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie to największy i najbardziej kompleksowy obiekt kultury w subregionie tarnowskim. Znajduje się w nim przestrzeń wystawiennicza, sala koncertowo – teatralna z widownią dla 600 osób, dwie sale kinowe z projektorami cyfrowymi i 3D, sale baletowe, dydaktyczne, multimedialne, profesjonalne zaplecze sceniczne. Ważnym celem jakie stawia sobie Centrum jest budowanie dobrego repertuaru, zdobywanie publiczności oraz promocja i dbałość o wizerunek. Centrum zostało nagrodzone za wyjątkowy repertuar i udaną reaktywację instytucji przez odbiorców kultury a twórcy instytucji zostali dostrzeżeni przez Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego. Proponowane przez Centrum wydarzenia artystyczne są przede wszystkim skupione na promocji kultury polskiej, oraz prezentowaniu najciekawszych przejawów twórczości artystów zagranicznych.

Organizator: Centrum Sztuki Mościce http://csm.tarnow.pl/

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn