Wezwanie do zaprzestania używania i wymiany kości Wild Country Classic i Anodised

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 09 października 2013 11:38

Firma Wild Country w trosce o całkowite bezpieczeństwo swoich klientów wystosowała apel o zaprzestanie użytkowania kości Classic Rock i Anodised Rock, pochodzących z określonych partii produkcyjnych.

Wild Country, kości Anodised

Wild Country, kości Anodised

Jeśli posiadasz jakąkolwiek kość modelu Classic Rock lub/i Anodised Rock, która została zakupiona po 1 stycznia 2010 roku, prosimy o odwiedzenie strony www.wildcountry.co.uk w celu zapoznania się z informacjami, które pozwolą ustalić, czy posiadany produkt pochodzi z jednej z wadliwych partii. 

Martin Atkinson – Dyrektor Generalny Wild Country uzasadnia decyzję firmy o wystosowaniu apelu:

Zaraz po uzyskaniu informacji o niewłaściwym zachowaniu się kości Classic Rock podczas użytkowania, w wyniku którego użytkownik nie doznał na szczęście jakichkolwiek obrażeń, firma Wild Country przeprowadziła dogłębne dochodzenie w oparciu o obszerny program testów. W wyniku przetestowania ponad 17 000 sztuk kości stwierdzono, że niektóre z nich nie osiągnęły przypisanej im wytrzymałości. Wytrzymałość znamionowa kości różni się i w zależności od ich rozmiaru osiąga wartość od 4 kN do 12 kN. W niewielkiej ilości przypadków stwierdzono, że wytrzymałość osiągnęła wartość niższą niż przypisana, a dla niektórych sztuk osiągnęła mniej niż 7 kN, czyli mniej niż najwyższa wartość obciążenia, jaka realistycznie może wystąpić podczas odpadnięcia.

Wild Country, kości Anodised

Wild Country, kości Anodised

Jako że firma zawsze na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich współpracowników i klientów – miłośników wspinania i aktywności górskich, zdecydowano o wystosowaniu apelu o zaprzestanie używania kości Wild Country pochodzących z określonych partii produkcyjnych.

Wild Country, kości Classic

Wild Country, kości Classic

Firma Wild Country pragnie przeprosić za wszelkie problemy powstałe w wyniku zaistniałej sytuacji i z góry podziękować za współpracę i pomoc w procesie odzyskiwania jak największej liczby wadliwych kości.

W celu sprawdzenia, czy posiadane przez Ciebie kości pochodzą z wadliwych partii, prosimy o zapoznanie się z informacjami na naszej stronie:

www.wildcountry.co.uk

Możesz również od razu odwiedzić stroną poświęconą niniejszemu apelowi: recall

Informacja Wild Country

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn