Laureaci III edycji Memoriału Piotra Morawskiego wyruszają w drogę

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 23 września 2013 12:46

W poniedziałek 23 września 2013 roku tegoroczni zwycięzcy Memoriału Aleksander i Maciej Lewandowscy z Gdyni oraz Małgorzata Kołacz z Wrocławia, rozpoczną realizację projektu sportowo-podróżniczego. Ich celem jest realizacja wyprawy „Pięcioma deskami dookoła Morza Czarnego”.

Gosia, Olek i Maciek mają ambitny plan przejechania 10 000 km samochodem, Volkswagen T3 wersji Westfalia o imieniu Leszek, który przeszedł specjalną metamorfozę, aby podołać trudom tej podróży.

Laureaci-Memoriału
W jej trakcie, ekipa przyjaciół będzie poszukiwała najlepszych miejsc do kitesurfingu i surfingu na morzu Czarnym oraz Kaspijskim. Poza tym, przemierzą Krym, Sochi, Tibilisi i Istambuł na longboardach, natomiast nieopodal ukraińskiej Odessy, tureckiego Samsun i Izmiru będą ślizgać się na wakeboardzie. Przygotowani są również do wejścia na Elbrus i zjazd na snowboardzie po jego zboczach. Młodzi globtroterzy, odwiedzając miasta i wioski poznawać będą również obyczaje napotkanych kultur i na chwilę staną się częścią lokalnej społeczności.

Ostatni tydzień był dość intensywny, przygotowania do podróży szły pełną parą. Jesteśmy już gotowi do drogi i nie możemy się doczekać momentu, kiedy nad Morzem Czarnym wyciągniemy nasze deski z pokrowców. Wtedy zacznie się prawdziwa przygoda! – mówi Olek Lewandowski.

Pomysł zwycięskiej wyprawy „Pięcioma deskami dookoła Morza Czarnego”, zrodził się z zamiłowania do podróży oraz z pasji jej autorów do desek. Gosia to utytułowana snowboardzistka – wielokrotna Mistrzyni Polski, Maciek zdobywał laury w zawodach wakeboardowych i kitesurfingowych, a Olek to instruktor snowboardu i wielki fan kitesurfingu.

Oni wygrali swój los na loterii i realizują projekt, ale już w listopadzie rusza kolejna, IV edycja Memoriału i znów będzie można zgłaszać wyprawy, każdy będzie miał szanse spełnić swoje marzenia. Tradycyjnie już liczyć będzie się oryginalny, ale jednocześnie przemyślany i możliwy do zrealizowania pomysł podróży.

Główną nagrodą w Memoriale jest grant finansowy umożliwiający realizację wymarzonego projektu oraz wsparcie sprzętowe. Relacje z wypraw, będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.miejodwage.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/MemorialPiotraMorawskiego

Trzymam kciuki za tę trójkę i mam nadzieję, że na swoich deskach dojadą tam, gdzie chcą. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny, dzięki wygranej w Memoriale fajni, młodzi ludzie mogą zrealizować swoje marzenia  – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn