Korona Ziemi. Nie-poradnik zdobywcy Artura Hajzera w sprzedaży

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 10 września 2013 11:30

Właśnie ukazało się nowe wydanie książki “Korona Ziemi. Nie-poradnik zdobywcy” Artura Hajzera, jednej z najciekawszych pozycji z dziedziny alpinizmu, jaką wydano w Polsce w ostatniej dekadzie.

10-Korona-Ziemi-Nie-Poradnik-Artur-Hajzer-ksiazka

Książka ukazała się w formie albumu w 2011 roku. Tak o tej pozycji pisał w recenzji Janusz Kurczab:

“Korona Ziemi” to prawdziwe “czytadło”, od którego trudno się oderwać nawet czytelnikowi – alpiniście, znudzonemu taternickimi bujdałkami i sztampowymi relacjami z wypraw.

[..]

Reasumując, książka Artura Hajzera jest moim zdaniem jedną z najciekawszych pozycji z dziedziny alpinizmu, jakie ukazały się w ostatniej dekadzie, a być może nawet w znacznie większym przedziale czasowym. I rzeczywiście nie jest to poradnik dla tych, którzy chcieliby pokusić się o zdobycie Korony Ziemi, lecz kopalnia wiadomości i dobra literatura dla wszystkich miłośników gór.

Artur Hajzer podjął decyzję o wznowieniu książki jeszcze przed wyprawą na Gasherbrum I, podczas której 7 lipca 2013 roku poniósł śmierć po upadku podczas zejścia Kuluarem Japońskim.

Książka, która w tym wydaniu pozbyła się albumowego bagażu (zmieniono format, zdjęcia wydrukowano w wersji czarno-białej) jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

“Korona Ziemi” to druga książka w dorobku Artura Hajzera. W 1994 ukazał się jego “Atak rozpaczy

Źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn