Tomek Kowalski pochowany, ciała Maćka Berbeki nie udało się odnaleźć

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 lipca 2013 14:53

16 lipca Jacek Berbeka i Jacek Jawień pochowali Tomka Kowalskiego, którego ciało zostało 5 lipca zlokalizowane na wysokości 7900 m przez wyprawę Amical. Nie udało się odszukać ciała Maćka Berbeki – Polacy zrezygnowali z dalszych prób jego odnalezienia.

tomek-kowalski

Ciało Tomka Kowalskiego znajdowało się w takim miejscu, w którym nie było możliwości jego wyminięcia. Członkowie wcześniejszych wypraw przepraszali później Polaków, że dotykali ciało. Ostatecznie ciało Tomka Kowalskiego zostało zaniesione ponad 100 metrów w dół, złożone w kamieniach i zabezpieczone linami.

Jesteśmy tak wykończeni, że po prostu ledwo, ale to naprawdę ledwo zipiemy. Jeszcze nigdy nie byłem tak zmęczony. Wszystko zostało jednak świetnie zrobione i jesteśmy zadowoleni. Te sześć godzin, które spędziliśmy na wysokości 7900 metrów, będziemy chyba pamiętać do końca życia albo jeszcze dłużej – mówił Jacek Berbeka w rozmowie z Maciejem Pałahickim.

Dodał, że ciało Macieja Barbeki prawdopodobnie znajduje się w szczelnie: Jesteśmy przekonani w 100 procentach, że Maciek jest w tej głównej szczelinie, powyżej 7700-7750 metrów.(…) Uważam to miejsce za najlepsze z możliwych w tym obszarze. Niech tam zostanie na zawsze.

Jacek Berbeka nie zamierza organizować kolejnej wyprawy po ciało brata, a tę uważa za zakończoną.

Źródło: RMF FM, wspinanie.pl

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] Tomek Kowalski pochowany, ciała Maćka Berbeki nie udało się odnaleźć […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn