Trudne warunki na trasie Lavaredo Ultra Trail

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 27 czerwca 2013 14:34

Już jutro w Cortina d’Ampezzo rozpocznie się kolejna edycja 118 – kilometrowego biegu górskiego wiodącego przez jedne z najpiękniejszych zakątków Dolomitów. Z najnowszych doniesień wynika, że w tym roku poza typowymi dla tej trasy trudnościami, na zawodników czekają także śnieg zalegający na przełęczach i wyjątkowo niskie temperatury.

The North Face Lavaredo Ultra Trail to jeden z najciekawszych biegów górskich organizowanych w Europie. Dużą część 118 – kilometrowego ultramaratonu, o różnicy wysokości wynoszącej 5740 metrów, zawodnicy pokonują w nocy. W wielu miejscach trasa prowadzi trudnymi, kamienistymi ścieżkami, które wymagają od biegaczy maksymalnego skupienia i wytężenia sił.

CortinaTrail_profil

LavaredoUltraTrail_profil

W tym roku uczestnicy muszą być gotowi na dodatkowe utrudnienie jakim jest śnieg zalegający w wyższych partiach gór (ostatnio opady pojawiły się już na wysokości 1900 m n.p.m.).

Warunki panujące na niektórych odcinkach, a także prognoza na najbliższy weekend wymagają od nas gotowości na wprowadzenie zmian w przebiegu trasy. Nie będzie dużych różnic jeżeli chodzi o dystans czy różnicę wysokości, ale musimy myśleć o bezpieczeństwie startujących – mówi Simone Brogioni, jeden z organizatorów imprezy.

W związku z prognozami organizatorzy przypominają o tym, że do obowiązkowego wyposażenia biegaczy należą koszulka z długim rękawem, a także spodnie zakrywające kolana. Przed startem do zestawu tego mogą zostać dodane rękawiczki i czapka.

Laveradi Ultra Trail - mapa

Laveradi Ultra Trail – mapa

Cortina Trail - mapa

Cortina Trail – mapa

Wśród zawodników, którzy wyruszą na trasę The North Face Lavaredo Ultra Trail jutro o godz. 23.00 znalazło się 16 biegaczy i biegaczek z Polski (lista startowa – http://www.ultratrail.it/en/entry-list-lut2013.html). Finisz pierwszego zawodnika z całej stawki przewidziany jest na godzinę 11.30 w sobotę. W międzyczasie o godzinie 8 rano w sobotę wystartuje także 46 – kilometrowy Cortina Trail, a jego zwycięzca na mecie powinien pojawić się ok. godziny 12.30. Przewiduje się, że ostatni zawodnicy The North Face Lavaredo Ultra Trail dotrą na metę w niedzielę o 6 rano.

Więcej informacji na temat biegu znaleźć można na stronach:

www.ultratrail.it

www.facebook.com/LavaredoUltraTrail

www.thenorthface.com

www.facebook.com/TheNorthFace

Informacja prasowa marki The North Face

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn