Berghaus dla trailowych biegaczy – linia Vapour

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 08 maja 2013 11:12

Marka Berghaus w tym sezonie dołączy do trendu związanego z bieganiem trailowym – nowa kolekcja odzieży oparta jest przede wszystkim na laminacie GORE-TEX® Active Shell. Linia produktów nazywa się Vapour, a w jej skład wchodzą m.in. kurtki, spodnie, plecaki i buty.

Flagowym modelem jest tu ważąca 329 gramów kurtka Vapour Storm Jacket. Kurtka posiada regulowany w trzech kierunkach kaptur, kieszonkę na piersi i asymetryczne mankiety.

Kurtka Berghaus Vapour Storm Jacket (fot. 4outdoor)

Kurtka Berghaus Vapour Storm Jacket (fot. 4outdoor)

Kluczową cechą kurtki są jednak otwory wentylacyjne typu „skrzela” po bokach korpusu, na plecach i na piersi. Jak zapewniają przedstawiciele marki, Vapour Storm Jacket jest pierwszą na świecie wodoodporną kurtką z tego typu wentylacją.

Model dostępny będzie w wersji damskiej i męskiej. Vapour Storm Jacket otrzymała na targach OutDoor 2012 nagrodę OutDoor Industry Award.

Linia Vapour marki Berghaus na manekinie targów OutDoor 2012 (fot. 4outdoor)

Linia Vapour marki Berghaus na manekinie targów OutDoor 2012 (fot. 4outdoor)

W linii Vapour znajdziemy także Vapour Windstopper Hybrid Jacket, spodnie Vapour Overtrausers, Vapour Windshirt oraz Vapour Short.

Brytyjska marka zadbała także o wyposażanie fanów biegów trailowych w odpowiednie obuwie. Mowa tu o modelach Vapour Claw oraz wersji z Gore-Tex® – Vapour Claw GTX.

Vapour Clow mają podeszwę z 5 mm kostkami w rzeźbie bieżnika Opti-Stud, dzięki czemu but zachowuje się stabilnie na różnego rodzaju terenie, od błota przez szuter. Elementy z gumy Terracius Grip pozwalają na stabilne zbiegi i podbiegi.

Buty Vapur Clow marki Berghaus (fot. 4outdoor)

Buty Vapur Clow marki Berghaus (fot. 4outdoor)

W śródpodeszwie buty zostały wyposażone w płytkę chroniącą przed ostrymi krawędziami skały i piankę EVA. W modelu zastosowano także antybakteryjny materiał X40 High Rebound OrthoLite PU. Oddychająca i wzmocniona w newralgicznych miejscach cholewka, zabezpieczona jest przed wilgocią warstwą DWR. System Lipet zapewnia dobre trzymanie buta w stopie. Męski model waży 306 g, a damski 261 g.

Plecak Vapour marki Berghaus

Plecak Vapour marki Berghaus

Berghaus_Plecak_Vapour_bidon

Linię uzupełnia plecak Vapour. Model posiada zewnętrzne aluminiowe pręty, umożliwiające znaczną i równomierną kompresję plecak, dwie, elastyczne zewnętrzne kieszenie, kieszonkę na lekkim pasie biodrowym oraz kieszonkę do poziomego umieszczenia bidonu, który także jest w zestawie plecaka. Model występuje w trzech opcjach litrażowych: 32 l, 20 l i 15 l.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn