Takich zawodów jeszcze w Polsce nie było: Bieg Ultra Granią Tatr

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 19 marca 2013 21:09

Pierwsza edycja zawodów ultra Bieg Granią Tatr odbędzie się 17 sierpnia 2013 roku. Biegacze wystartują z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej, dalej pobiegną przez Rakoń, Wołowiec do Hali Ornak, Czerwone Wierchy, Kasprowy, Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów, Polanę Waksmundzką, Nosalową Przełęcz aż do mety w Kuźnicach. W sumie będzie to 70 km i 5000 m podbiegów. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było!

Limit na przebiegnięcie trasy wynosi 17 godzin, a w zawodach mogą wystartować tylko osoby, które przebiegły bieg górski na minimalnym dystansie 25 km lub bieg na orientację (także w górach) 40 km.

Każdy zawodnik musi nieść ze sobą wyposażenie obowiązkowe, m.in. folię NRC, czołówkę czy bandaż elastyczny, a na trasie będzie miał dostęp tylko do dwóch punktów odżywczych z napojami i przekąskami (Schroniska na Hali Ornak i Murowaniec).

Aby zapobiec przedłużeniu się zawodów do nocy, w trzech punktach ustanowiono limity czasowe, po których przekroczeniu nie można kontynuować biegu. Ci, którzy przybiegną na metę, zostaną uhonorowani medalami i koszulkami “finiszera”.

Start zawodów nastąpi między 4 a 4.30 rano, w czterech grupach 50-osobowych na terenie Wspólnoty 8 Wsi. Wiosną przygotujemy informacje dla kibiców – w które miejsca na szlaku zalecamy wyjście i o której godzinie.

Bieg Marduły (fot. Monika Strojny)

Bieg Marduły tatrzańskimi szlakami (fot. Monika Strojny)

Przypominamy, że na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie wolno przebywać po zmroku. Wkrótce rozpoczniemy także nabór wolontariuszy i mamy nadzieję, że znajdzie się wśród nich wielu biegaczy z całej Polski, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w zawodach.

W trakcie trwania zawodów w Internecie będzie dostępna mapa trasy, na której na żywo będzie można śledzić pozycję kilkunastu wybranych zawodników i zawodniczek. Dzięki nadajnikom GPS przebieg ich trasy będzie widoczny także dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Zakopanego.

Zawody odbędą się przy współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Zapraszamy do kibicowania i do zobaczenia w Tatrach!

Więcej informacji, w tym regulamin na stronie www.graniatatr.pl.

Monika Strojny

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn