Swatch Freeride World Tour by The North Face przed wielkim finałem w Szwajcarii

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 21 marca 2013 15:40

W austriackiej miejscowości Fieberbrunn-Pillerseetal zakończył się właśnie piąty przystanek SwatchFreerideWorld Tour2013 by The North Face. Była to ostatnia szansa dla narciarzy i snowboardzistów z całego świata, by zdobyć punkty pozwalające na udział w wielkim finale w Verbier.

Wśród narciarzy bezkonkurencyjny okazał się, zaledwie 20 – letni, Sylas Chickering-Ayers. Jego imponująca prędkość i pewne przejazdy w najtrudniejszym terenie daleko w tyle pozostawiły Wille Lindberga i Reine Barkereda, zdobywców drugiego i trzeciego miejsca.

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013 (fot. The North Face)

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013 (fot. The North Face)

To niesamowite.Nigdy bymnie przypuszczał, że zdołam wygrać z takdoświadczonymi zawodnikami. Po zwycięstwie mojego brata LarsawKirkwoodjest to dla mnie wyjątkowe przeżycie.Cieszę się, żeczekaliśmyprzez ten tydzień na dobre warunki. Nareszcie mamy trochę świeżego śniegu zostajemy więc całytydzieńw Fieberbrunn! Miejsce zawodów było bardzo podatne na zmienne warunki pogodowe i podmuchy wiatru, jednak prowadzenie nowych linii w tak świeżym puchu to niezwykłe doświadczenie – skomentował swoje zwycięstwo Chickering-Ayers.

Mimo imponującej liczby 81,33 pkt młody zawodnik nie wystartuje w finałach w Verbier gdyż, jak sam mówi, wciąż potrzebuje więcej doświadczenia, aby podjąć walkę na niezwykle trudnych zboczach góry Bec des Rosses.

Wśród zawodników podczas finału na pewno nie zabraknie Amerykanina Drew Tabke. Zdobywca siódmego miejsca w Fieberbrunn-Pillerseetal, pozostaje liderem klasyfikacji generalnej niemal od początku sezonu, jednak na drodze do upragnionego zwycięstwa będzie musiał pokonać Juliena Lopeza i Reine Barkereda – zajmujących obecnie trzecie i czwarte miejsce.

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013 (fot. The North Face)

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013 (fot. The North Face)

 

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013 (fot. The North Face)

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013 (fot. The North Face)

Utrzymujący się w ścisłej czołówce w klasyfikacji snowboardowej Sammy Luebke w końcu sięgnął po pierwsze miejsce. Imponujący przejazd przyniósł mu 81,67 pkt i pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Od początku jechałem lewą stroną zbocza. Zaliczyłem szybki przejazd, w którym pokazałem kilka skoków w dolnej partii. To moje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, z czego bardzo się cieszę. Miłym jest fakt, że wspinałem się w tabeli niemal szczebel po szczeblu, aby osiągnąć wreszcie 1. miejsce. Daje mi to dużo motywacji i pewności siebie przed startem w Vieber.

Tuż za nim na podium uplasował się Francuz Jonathan Charlet zdobywając 80,0 pkt i dzięki temu awansował na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego rodak, Aurélien Routens, stanął na podium po raz trzeci w tym sezonie. Zdobywając 76,67 pkt. uplasował się na 3 miejscu, co dało mu  2. miejsce przed finałem w Vieber.

Austriaczka Nadine Wallner dynamicznym przejazdem w Fieberbrunn powiększyła swoją przewagę i umocniła się na pozycji lidera.

To był  dla mnie doskonały dzień, warunki były fantastyczne. Zawsze jestemzadowolona, gdy mogę zjechać poliniach, jakie sobie zaplanowałam. Zwycięstwo tutaj,w Fieberbrunn,wieledla mnie znaczy!To mój pierwszyroknaFWT, prowadzę w tabeli,jest to dla mnie bardzomotywujące – powiedziała Wallner.

Drugie miejsce wśród narciarek zajęła, debiutująca podczas FWT, Matilda Rapaport ze Szwecji, na trzecim uplasowała się Jacklyn Paaso z USA.

Pochodzące z Francji siostry Mouthon zaliczyły tego dnia dwa najbardziej imponujące przejazdy, które dały im czołowe miejsca na podium wśród snowboardzistek. Pierwsza, zdobywając 70,00 pkt, była Elodie Mouthon, druga, z 62,67 punktami, Anouck Mouthon. Wyprzedziła ona Amerykankę Casey Lucas, która zdobyła 60,0 punktów.

Byłam zdecydowana jechać dziś bardzo szybko. To mojapierwsza wygranai jestem bardzoszczęśliwa, że mogłam być na szczycie wraz z mojąsiostrą! W Vieber szykuje się ostra rywalizacja, jednak sądzę, że mam szanse na zajęcie tam dobrego miejsca – skomentowała swoje zwycięstwo Elodie.

Aktualnie w tabeli generalnej prowadzi Francuzka Margot Rozies, która zajęła 6 miejsce. Elodie Mouthon i  Shannan Yates z USA, zajmują kolejno drugą i trzecią pozycję.

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013 (fot. The North Face)

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013 (fot. The North Face)

W pięciu przystankach tegorocznego cyklu Freeride Word Tour by The North Face wzięło udział ponad 80 – ciu zawodników, jednak do ścisłego finału mogło zakwalifikować się jedynie 12 najlepszych narciarzy, 5 snowboardzistów, 5 narciarek oraz 4 snowboardzistki.

Finał Freeride Word Tour by The North Face odbędzie się już 22 marca 2013 r. na legendarnym szczycie Bec des Rosses, który uważany jest za jedną z najtrudniejszych  tras freerideowych na świecie. Nie ma wątpliwości, iż ostatni przystanek cyklu będzie niezwykle emocjonujący zarówno dla zawodników jak i publiczności.

Zwycięzcy w Fieberbrunn-Pillerseetal w kategoriach:

Narty mężczyźni:

  • Silas Chickering-Ayers

Snowboard mężczyźni:

  • Sammy Luebke

Narty kobiety:

  • Nadine Wallner

Snowboard kobiety:

  • Elodie Mouthon

 

Więcej informacji o The North Face® oraz Swatch® znaleźć można na stronach:

www.thenorthfacejournal.com

http://facebook.com/thenorthface.europe

http://twitter.com/TheNorthFaceEU

www.swatch.com

http:// facebook.com/Swatch

http://facebook.com/SwatchProteam

https://twitter.com/Swatch

Informacja prasowa marki The North Face

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn