Najgorętsze produkty na sezon wiosna-lato 2013: Arc’teryx

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 31 marca 2013 15:02

Arc’teryx wiosną i latem stawia na sprawdzone technologie i udoskonalone kroje. Serce klientów kanadyjska marka będzie chciała podbić plecakami i torbami. Nie zabraknie też interesujących produktów miejsko-outdoorowych.

W kolekcji odzieży marki Arc’teryx na sezon wiosna/lato 2013 warto zwrócić uwagę na kurtkę Tecto FL Jacket, wykonaną z trójwarstwowego Gore-Tex® Active Shell. Model ten przeznaczony jest do trekkingu i hikingu.

Arc'teryx, kurtka Tecto FL

Arc’teryx, kurtka Tecto FL

 

Ważąca zaledwie 261 g (w rozmiarze M) kurtka została tak zaprojektowana aby zminimalizować wagę, przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności.

Model ma regulowany kaptur, pełny zamek z patką chroniącą brodę, jedną kieszonkę zamykaną na zamek na ramieniu i regulowane na rzepy mankiety. Wyposażona została także w mały worek, w którym można ją schować.

Ciekawie prezentują się również nowe męskie spodnie Alpha SL Pant, wykonane z dwuwarstwowego Gore-Tex® Paclite.

Arc'teryx, spodnie Alpha SL Pant

Arc’teryx, spodnie Alpha SL Pant

Przeznaczony do wspinaczki w trudnych warunkach, model ma pełnej długości zamki, dół nogawek przystosowany do wysokich butów górskich oraz regulowany pas. Spodnie są w pełni wodoszczelne, wiatroszczelne, a przy tym bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. W rozmiarze M ważą 367 g.

Arc'teryx, spodnie Alpha SL Pant

Arc’teryx, spodnie Alpha SL Pant

Arc'teryx, spodnie Alpha SL Pant

Arc’teryx, spodnie Alpha SL Pant

Dla kobiet marka przygotowała bluzę Detente Hoody, którą równie dobrze można wykorzystać podczas wspinania, jak i w trakcie codziennych, miejskich zadań.

Arc'teryx, bluza Detente Hoody

Arc’teryx, bluza Detente Hoody

Oryginalny design uzupełniony jest o funkcjonalne elementy, takie jak otwory na kciuka w przedłużonych mankietach, krój ramion pozwalający na pełną swobodę wspinaczkowych ruchów, dwie kieszenie zapinane na zamek. Bluza ma odpowiednio zaprojektowany, szeroki dół dopasowany do noszenia pasa od uprzęży wspinaczkowej.

Detente Hoodyzostała wykonana z przyjemnego w dotyku materiału Expand. Przy rozmiarze M waży 488 g.

W nowym sezonie marka Arc’teryx mocno rozbudowała także swoją bardziej „cywilną” kolekcję, w której pojawiło się wiele ciekawych modeli spodni i koszulek, ale także sukienki, spódnice, czy damskie płaszcze.

Arc'terxy, koszulka Cita Tank

Arc’terxy, koszulka Cita Tank

Arc'teryx, płaszcz Codetta Long Coat

Arc’teryx, płaszcz Codetta Long Coat

Arc'terxy, bluza Mystes LS

Arc’terxy, bluza Mystes LS

Warto wspomnieć, że Arc’teryx na ubiegłorocznych targach OutDoor otrzymał nagrodę Gold Award za torbę Covert ICO Case, przeznaczoną na kilkudniowe podróże.

Arc'teryx, Covert Case Collection

Arc’teryx, Covert Case Collection

 

50 litrowa torba wazy 1150 g i jest traktowana jako bagaż podręczny przez większość linii lotniczych. Do jej zalet należy także uniwersalność – można ją potraktować jako walizkę, plecak lub torbę na ramię, a gdy już nie jest potrzebna złożyć do niewielkich rozmiarów.

W nadchodzącym sezonie kanadyjska marka zaprezentuje nową serię plecaków Altra, w skład której wchodzą modele o pojemności od 85 do 33 litrów. Plecaki te wyróżnia m.in. konstrukcja dolnych kieszeni bocznych, zapinanych na suwak, do których użytkownik ma łatwy i komfortowy dostęp bez zdejmowania plecaka z pleców.

Arc'teryx, plecak Altra 65 l

Arc’teryx, plecak Altra 65 l

W nowej kolekcji wyróżnia się także torba na linę Haku Rope Bag. Ważąca 408 g torba posiada dużą płachtę pod linę, rozchodzącą się w czterech kierunkach z umieszczonej w centrum torby. Dzięki temu linę można szybko i sprawie zapakować do środka torby zarówno podczas przechodzenia spod jednej do drugiej drogi wspinaczkowej, jak i podczas transportu liny pod ścianę.

Arc'teryx, torba Haku Rope Bag

Arc’teryx, torba Haku Rope Bag

Arc'teryx, torba Haku Rope Bag - krok 1

Arc’teryx, torba Haku Rope Bag – krok 1

Arc'teryx, torba Haku Rope Bag - krok 2

Arc’teryx, torba Haku Rope Bag – krok 2

Arc'teryx, torba Haku Rope Bag - krok 3

Arc’teryx, torba Haku Rope Bag – krok 3

Arc'teryx, torba Haku Rope Bag - krok 4

Arc’teryx, torba Haku Rope Bag – krok 4

Arc'teryx, torba Haku Rope Bag - krok 5

Arc’teryx, torba Haku Rope Bag – krok 5

Arc'teryx, torba Haku Rope Bag - krok 6

Arc’teryx, torba Haku Rope Bag – krok 6

Pozostając w temacie wspinaczkowych propozycji marki Arc’teryx warto wspomnieć o nowym plecaku przeznaczonym do transportu sprzętu wspinaczkowego – Miura. Model ten będzie dostępny w wersji 45 i 35 litrów, w dwóch wersjach kolorystycznych.

Arc'teryx, plecak Miura 35 l

Arc’teryx, plecak Miura 35 l

Arc'teryx, plecak Miura

Arc’teryx, plecak Miura

Komora główna otwierana jest na około plecaka, a po otwarciu można ją zupełnie płasko rozłożyć, dzięki czemu użytkownik zyskuje łatwy dostęp do sprzętu umieszczonego wewnątrz plecaka. 45-litrowy model waży w zależności od rozmiaru od 1140 do 1240 g, a 35-litrowy od 1010 do 1110 g.

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn