Columbia Sportswear zapowiada nowości na sezon jesień–zima 2017

przez Administrator | Opublikowano 07 sierpnia 2017 12:20

Bugaboot Plus Titanium Omni-Heat OutDry

Bugaboot ™ Series Klasyczne śniegowce uzbrojone w podeszwę Michelin Ice Control. Cholewki butów wykonano z wodoodpornej skóry i nylonu. Ponownie, do zapewnienia ciepła, zastosowano technologie Omni-Heat (gramatura 400) oraz wyściółkę Omni-Heat Reflective. Dostępne w wersjach dla mężczyzn i kobiet. Sugerowana cena detaliczna w zależności od modelu od 629,99 do 799,99 złotych.

Columbia Montrail prezentuje nowe technologie, wykorzystane w kolekcji jesień-zima 2017

Columbia Montrail przedstawia kompleksową linię produktów „od stóp do głów”, opracowaną dla uzyskania najlepszej wydajności i komfortu podczas biegania w terenie i trudnych warunkach górskich. Kolekcja powstała dzięki połączeniu doświadczenia firmy Montrail w zakresie biegów terenowych oraz innowacyjnego designu produktów firmy Columbia Sportswear. Wynikiem tej współpracy jest najlepsza kolekcja sprzętu sportowego do biegania w terenie.

Główne technologie Columbia Montrail zastosowane w kolekcji butów terenowych:

  • FluidFoam – ulepszona, trwała amortyzacja. Żadne wynalazki w podeszwie środkowej, żele, poduszki powietrzne czy części z tworzyw sztucznych nie zastąpią prostych rozwiązań: w tym wypadku szybko reagującej pianki umieszczonej od czubków palców do pięty. To nie jest zwykła EVA, to EVA naszpikowana nauką. FluidFoam zapewnia o 17% lepszą amortyzację niż przy użyciu konwencjonalnej EVA i elastomeru poliolefinowego (POE). Jest trwała, a dzięki blokowemu kopolimerowi olefinowemu (OBC) zapewnia także lepszy zwrot energii.
  • FluidGuid dostosowuje się do stale zmieniającego się terenu. Prowadzi stopy biegacza i zapewnia stałą stabilizację. Dzięki zastosowaniu materiału o strefowo zróżnicowanej gęstości możliwe było wyeliminowanie z konstrukcji podeszwy środkowej twardych połączeń klejowych i tym samym zapewnienie płynnego przejścia pomiędzy nimi, zwiększając komfort i płynność biegu.
  • Gryptonite klejowa guma węglowa, która zapewnia przyczepność na różnych powierzchniach Łączy wytrzymałość z przyczepnością na mokrej i suchej powierzchni. Poszczególne podeszwy są dostosowane do końcowego przeznaczenia buta.
  • Vibram Megagrip zapewnia niespotykane przyleganie do suchych i mokrych powierzchni oraz optymalne połączenie trwałości i elastyczności. Columbia Sportswear przy rozwoju tej technologii nawiązała współpracę z firmą Vibram® oferując tę niezwykle funkcjonalną gumową podeszwę w wybranych modelach butów.
  • Vibram Mont technologia, która została zweryfikowana na najwyższych szczytach świata, przy ekstremalnie niskich temperaturach. Zapewnia niezawodne wsparcie i wytrzymałość. Columbia Sportswear przy rozwoju tej technologii nawiązała współpracę z firmą Vibram® oferując tę niezwykle funkcjonalną gumową podeszwę w wybranych modelach butów. 
  • TrailShield lekki i elastyczny materiał, umieszczony pomiędzy zewnętrzną i środkową podeszwą buta, aby lepiej chronić stopy przed ostrymi kamieniami, korzeniami i innymi nierównościami terenu. Dzięki specjalnemu procesowi termicznego łączenia Trail Shield z podeszwą środkową do produkcji nie trzeba używać kleju, co ułatwia naturalny ruch stopy i obniża wagę.
  • OutDry wodoodporna, oddychająca i nowoczesna konstrukcja, która zapewnia niezwykły komfort użytkowania. Tradycyjna konstrukcja buta prowadzi do powstania przestrzeni pomiędzy membraną,zawieszoną wewnątrz buta a zewnętrzną warstwą cholewki. Istniejąca tam przestrzeń pozwala na gromadzenie się wody i zanieczyszczeń, co prowadzi do zwiększenia ciężaru butów i powoduje uczucie wilgoci i chłodu. Konstrukcja OutDry eliminuje tę przestrzeń, dzięki użyciu elastycznej, oddychającej i wodoodpornej membrany, która jest zespolona z zewnętrzną warstwą cholewki. W rezultacie buty są lżejsze, umożliwiają lepsze dopasowanie i lepiej chronią przed wilgocią.
  • OutDry Extreme unikatowa konstrukcja z membraną umieszczoną na zewnętrznej stronie cholewki, która gwarantuje pełną wodoodporność i znakomitą oddychalność Dzięki temu rozwiązaniu stopy pozostaną suche nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Oprócz butów do biegania, wyposażonych w najnowsze technologie, Columbia oferuje również kolekcję strojów do biegania. Produkty Columbia Montrail na jesień 2017 roku są dostępne w autoryzowanych sklepach stacjonarnych na terenie całego kraju oraz w sklepach internetowych.

Kluczowe produkty Columbia Montrail jesień-zima 2017:

Columbia MONTRAIL CALDORADO II

Columbia MONTRAIL CALDORADO II

Buty trailowe Columbia MONTRAIL CALDORADO II z uniwersalną konstrukcją „krosówek”, nadają się zarówno do treningu, jak i na zawody. Zarówno w ramach biegów ultra, jak i krótszych biegów trailowych, biegacze docenią doskonałe połączenie niskiej wagi, elastyczności, wsparcia śródstopia i doskonałej trakcji. Jedną z głównych zalet butów jest ich idealne dopasowanie, dzięki zastosowaniu bezszwowej konstrukcji cholewki ze zintegrowanym, piankowym językiem. W podeszwie środkowej wykorzystano technologie FluidFoam i FluidGuide poprawiające stabilność i przetoczenie stopy. Podeszwa zewnętrzna Gryptonite zapewnia przyczepność na zróżnicowanym podłożu a umieszczona pomiędzy podeszwą środkową i zewnętrzną płytka TrailShield chroni przed nierównościami terenu. Columbia MONTRAIL CALDORADO II dostępne są w wersji damskiej i męskiej w sugerowanej cenie detalicznej 529.99 PLN.

Columbia MONTRAIL TRANS ALPS F.K.T.

Columbia MONTRAIL TRANS ALPS F.K.T.

Wersja startowa (Fastest Known Time) modelu Trans Alps, dedykowana biegaczom, dla których głównym priorytetem jest niska waga i szybkość. Bezszwowa, przewiewna cholewka ze wzmocnieniami poprawiającymi trzymanie stopy i chroniącymi palce i piętę. Dodatkowo przednia część cholewki w okolicy palców zabezpieczona jest przed dostawaniem się do butów wody, śniegu i błota. Podeszwa środkowa z technologią Fluid Foam zapewniającą amortyzację, elastyczność i podparcie stopy oraz technologią Fluid Guide zapewniającą stabilizację i prawidłowe przetoczenie stopy z pięty na palce. Podeszwa zewnętrzna z agresywnym wielokierunkowym, bieżnikiem i płytką Trail Shield chroniącą przed kamieniami i innymi nierównościami terenu. Wszystkim, którzy zamierzają walczyć o życiówki, ten model z lini Fastest Known Time (F.K.T), zapewni dynamikę i optymalny poziom ochrony. Sugerowana cena detaliczna 569PLN.

Columbia MONTRAIL CALDORADO II EXTREME                                                 

              

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn