Pierwsza edycja nowej imprezy biegowej: Baran Trail Race – 9 września 2017

przez Michał Gurgul | Opublikowano 08 sierpnia 2017 9:22

Baran Trail Race to wyścig, który jak mają nadzieję organizatorzy, zainauguruje cykl corocznych imprez biegowych. Startująca z Węgierskiej Górki trasa może zainteresować za równo zaawansowanych zawodników, jak i początkujących amatorów tego sportu.

Malowniczy Beskid Śląski – arena biegu Baran Trail Race 2017 (fot. BTR – profil FB)

Bazą imprezy, a także startem i metą Baran Trail Race jest Węgierska Górka położona na wysokości około 410 m. n.p.m. W pierwszej, inauguracyjnej edycji biegu na zawodników czeka wyłącznie jedna trasa o dystansie 25 km. Prowadzi ona przez bardzo malowniczą część Beskidu Śląskiego wraz z wierzchołkiem Baraniej Góry (1220 m) – jednego z najwyższych szczytów w okolicy. Od tej właśnie góry pochodzi również nazwa biegu.

Trasa wyścigu Baran Trail 2017 (fot. BTR – profil FB)

Stopień trudności trasy organizatorzy oceniają jako średni. Suma podbiegów, która jest mniej więcej równa sumie zejść, wynosi 1708 m.

Profil trasy biegu prowadzącego przez szczyt Baraniej Góry (fot. BTR – profil FB)

Limit startujących zawodników to 200, a czasowy limit na pokonanie trasy to 6 godzin. Aktualnie są jeszcze dostępne ostatnie wolne miejsca na listach startowych.

Dla chętnych organizatorzy przygotowali ciekawe koszulki z logiem biegu (fot. BTR – profil FB)

Więcej informacji znajduje się na stronie BaranRace.

Michał Gurgul
źródło: baranrace.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn