Za nami Regatta Ultramaraton Babia Góra

przez Administrator | Opublikowano 14 czerwca 2017 17:27

Dnia 10 czerwca 2017 roku odbyła się czwarta już edycja jednego z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce – Regatta Ultramaraton Babia Góra. Tym razem trasy biegów – od dystansu maratońskiego po najdłuższy 6xBabia – zostały lekko zmienione. Powodem tego były naturalnie występujące zmiany terenu, na części których miały odbywać się zawody. Wyznaczono przebieg tras zachowując poziom trudności wszystkich dystansów w stosunku do poprzednich lat. Pogoda przewidywana na dzień zawodów zapowiadała się jako niestabilna. Można było się spodziewać zarówno słonecznej aury, jak i deszczowej ściany wody, gdyż rejon Babiej Góry jest nieprzewidywalny, a sam szczyt szczególnie narażony na szybko następujące zmiany pogodowe. Diablak znany ze swej kapryśnej natury i raz spoglądał na otaczający go świat przedstawiając się w pełnej krasie, a raz był schowany za gęstymi chmurami.

Za nami Regatta Ultramaraton Babia Góra (fot. Karolina Krawczyk)

Organizacyjne przygotowania do tej imprezy trwały niemal cały rok i wymagały pełnego zaangażowania ze strony osób pasjonujących się bieganiem oraz wspierających ten sport osób bliższych. Przygotowania śmiałków, którzy chcieli sprawdzić swoje możliwości oraz doświadczyć wzniosłych sportowych emocji wymagały także długiego okresu przygotowań oraz szczerych chęci do tej próby charakteru.

Babia Góra jest trudnym szczytem i zdobycie jej krokiem biegowym jest wymagające. Dokonać tego 6x, 5x, 4x, 3x … – czyli wybiec i zbiec za każdym razem inną drogą – jest nie lada wyzwaniem!

Ultrasi ruszyli nad ranem …

Pierwszy raz w historii zawodów udało się zawodnikowi ukończyć 6xBabia mieszcząc się w limicie czasu, który wynosi 17 godzin! Z 26 śmiałków (niektórzy z nich ukończyli 5xBabia lub 4xBabia) to Krzysztof Dołęgowski (Inov-8) wbiegł na metę z czasem 16:06:26 – jako jedyny kończąc ten ultra dystans!

Krzysztof Dołęgowski na mecie (fot. Krzysztof Nagacz)

Dystans 5xBabia w limicie czasu pokonał Atanasow AncewDawid – jedyny zawodnik na tej opcji.

15 osób wystartowało na dystansie 4xBabia, a zwycięzcą został Remigiusz Rzepka. Wszyscy startujący ukończyli zawody mieszcząc się w limicie czasu.

3x Babia została zdobyta przez 41 osób. Wygrał Robert Dudzik, a wśród kobiet Anna Witkowska.

Na dystansie 1xBabia, po uwzględnieniu zysków/strat jakie zawodnicy z czołówki ponieśli w wyniki błędu organizatora, pierwsze miejsce utrzymał Jan Wąsowicz, a wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Ewelina Matuła (Salco Garmin Team).

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn