Nowości w kolekcji marki Deuter na lato 2018

przez Administrator | Opublikowano 26 czerwca 2017 18:33

Nowa kolekcja Deuter 2018 wysoko podnosi poprzeczkę w kontekście innowacyjności i wyznaczania trendów. W tym roku niemiecki producent stawia na rozwój kategorii HIKING oraz BACKPACKING.

FUTURA

Niemieccy projektanci stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem jakim było ulepszenie niemal doskonałej linii plecaków turystycznych. Od teraz cała seria Futura posiada nowe wzornictwo oraz paletę kolorów spełniającą aktualne wymagania rynku, a jej techniczne ulepszenia z pewnością wyznaczą trendy na następne lata. W tym celu zrezygnowano z ostrych cięć i zredukowano ilość szwów na korzyść przejrzystego i uporządkowanego układu, który nadaje produktom bardziej techniczny wizerunek, a cała kolekcja dostępna jest w 3 tematykach kolorystycznych.

Doskonała wentylacja od zawsze była wyróżniającą cechą serii, dlatego też projektanci skupili się na jej ulepszeniu. Zarówno pasy biodrowe jak i nośne wykonano z przewiewnej pianki, a dla zapewniania jeszcze lepszej wentylacji strefy przylegające bezpośrednio do ciała pokryto zupełnie nowym materiałem z siatki typu 3D AIRMESH, który również znacznie lepiej pasuje wizualnie do najnowszych trendów. System nośny AIRCOMFORT SENSIC stał się połączeniem najwyższego poziomu wentylacji, ergonomicznego dopasowania oraz niskiej wagi. Innowacyjna, bezszwowa konstrukcja pasa biodrowego płynnie przechodzi w piankę umieszczoną na wysokości pleców co sprawia, że doskonale dopasowuje się do pleców użytkownika. Wytrzymała konstrukcja stelaża rozmieszczona na planie prostokąta została wykonana ze stali sprężynowej, co zapewnia równomierne rozłożenie naprężenia. Podobnie jak w poprzednich kolekcjach plecaki z serii PRO zostały dodatkowo wyposażone w system ruchomego pasa biodrowego VARI FLEX, a Futura Vario posiada płynną regulację wysokości pasów nośnych VARIFIT-SLIDE znaną również z plecaków Aircontact PRO.

AIRCONTACT LITE

Nowa nazwa plecaka podkreśla jego jakość oraz przeznaczenie, które jest połączeniem wygody znanej z serii Aircontact oraz niskiej wagi. Istotną zmianą, która od razu nasuwa się na myśli było ulepszenie systemu nośnego. Od teraz panele na plecach zostały wydłużone bardziej ku górze plecaka, a pianka amortyzująca jest teraz bardziej zbita i została powleczona nową siatką 3D AIRMESH.

W konstrukcji plecaka użyto łącznie 3 nowych materiałów o większej wytrzymałości, co wpłynęło na lepszą odporność na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Użycie wspomnianych materiałów i bardziej rozbudowanego systemu nośnego pozwoliło na uzyskanie wygodniejszego i wytrzymalszego plecaka przy zachowaniu tej samej wagi. Dodatkowo wyposażenie poduszek pasa biodrowego w SYSTEM ECL (Ergonomic Comfort Lock) umożliwia lepsze przenoszenie ciężaru i stabilizację plecaka na biodrach. Wielbicieli lekkich plecaków ucieszy zapewne fakt, że w nowy Aircontact Lite ma możliwość pełnego zdemontowania pokrywy wraz z trokami, co pozwala na obniżenie wagi plecaka.

SPEED LITE

Nowa kolekcja zapewnia szeroki wybór spośród plecaków o małym i średnim litrażu z serii hiking. Jest połączeniem modeli Speed Lite oraz Pace dlatego też w jej obrębie znajdziemy plecaki o najniższej wadze spośród wszystkich dostępnych w kolekcji – od 350 g, a ich minimalistyczny design oraz ascetyczne wykonanie spełniają standardy najbardziej wymagających użytkowników. Plecaki z tej serii gwarantują przede wszystkim wygodę użytkowania, wentylację i kontrolę podczas pokonywania trudnych szlaków.

Strony: 1 | 2 | 3

Tagi
Wyświetlam 2 komentarze
Dodaj swój komentarz
  1. Aleksandra napisał(a):

    Czy wiadomo kiedy dokładnie będzie dostępna ta kolekcja?

  2. Goodsport.pl napisał(a):

    Witam, tak wiadomo kolekcja deuter na rok 2018 będzie dostępna w sklepie http://www.goodsport.pl od marca 2018 :0

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn