Andrzej Bargiel z Kolosem 2016

przez Administrator | Opublikowano 13 marca 2017 10:39

12 marca w Gdyni Andrzej Bargiel odebrał Kolosa w kategorii Alpinizm, wyróżnienie otrzymał Marcin Tomaszewski. Super Kolos trafił do Janusza i Joëlle Kurbielów. 

Andrzej Bargiel (z lewej) z Kolosem 2016

Kolosy wręczono podczas 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbywających się w Gdyni w hali Gdynia Arena. Kapituła nagrody tradycyjnie przyznaje ją w pięciu kategoriach: Alpinizm,Eksploracja jaskiń, Podróże, Żeglarstwo i Wyczyn roku.

Andrzej Bargiel został nagrodzony za rekordowo szybkie zdobycie pięciu siedmiotysięczników dające tytuł Śnieżnej Pantery. Wyróżnienie przypadło Marcinowi Tomaszewskiego za poprowadzenie nowej drogi „Titanic” na północnej ścianie Eigeru.

Warto też wspomnieć o Nagrodzie Wiecznie Młodzi, która w tym roku została przyznana Ryszardowi Pawłowskiemu na wyprawę na Manaslu, jego jedenasty ośmiotysięcznik.

SUPER KOLOS

Janusz i Joëlle Kurbielowie

za całokształt dokonań żeglarskich, w szczególności za wiele znaczących rejsów na wody dalekiej północy połączonych z badaniami naukowymi

PODRÓŻE

Kolos

Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak

za konsekwencję i pasję w dokumentowaniu ginących tradycji społeczności indonezyjskich

Wyróżnienia

Anna Rutkowska

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn