Ruszył projekt crowdfundingowy „Najmłodsza Polka na Evereście” – Sylwia Bajek

przez Administrator | Opublikowano 29 listopada 2016 21:13

Oficjalnie z kopyta ruszył projekt crowdfundingowy „Najmłodsza Polka na Evereście – Ekspedycja 2017”. Nie ma odwrotu :). Z udziałem KAŻDEGO z WAS w akcji mamy ogromną szansę na postawienie kroku naprzód w historii polskiego himalaizmu kobiecego odnawiając rekord sprzed niemal 11 lat! Kto jak nie MY!

Sylwia Bajek

Sylwia Bajek

Działamy tutaj: polakpotrafi.pl/projekt/najmlodsza-polka-na-everescie.

Pomożecie? Nie ma rzeczy niemożliwych, ale trzeba włożyć w realizację marzeń trochę pracy i uwierzyć w siebie.

Na szczycie najwyższej góry Świata – Mt. Everest (8848 m) dotychczas stanęło kilkudziesięciu Polaków, w tym tylko kilkanaście kobiet.Wanda Rutkiewicz w 1978 roku w wieku 35 lat pokazała wszystkim Polakom, że można. Była również pierwszą Europejką i trzecią kobietą na świecie, której udało się tego dokonać. Najmłodszą dotychczas Polką na szczycie Everestu była Martyna Wojciechowska (31 lat, 2006).

Biorąc udział w przyszłorocznej wyprawie mam szansę w wieku 25 lat zostać najmłodszą Polką, która stanie na szczycie Dachu Świata. Ustanowienie tego rekordu nie jest moim głównym celem, a raczej odkryciem, którego dokonałam po podjęciu decyzji o wspólnej (ze Szczepanem Brzeskim) wyprawie. Podziwiam wszystkie dotychczasowe zdobywczynie, a znalezienie się w ich gronie będzie dla mnie wyróżnieniem i ogromną frajdą!

sylwia-bajek

Byłoby super gdyby wyprawa była impulsem również dla innych młodych osób będących na takim etapie życia (koniec studiów / początek życia zawodowego / rodzinnego) do sięgania po marzenia.

Więcej o mnie, wyprawie i wsparciu TUTAJ.

Sylwia Bajek

Sylwia Bajek będzie miała prelekcję na zbliżającym się 14. Krakowski Festiwalu Górskim. O swoich przygotowaniach do wyprawy opowie w piątek 2 listopada o godzinie 18:00-18:50 w sali nr 9 (II piętro, Uniwersytet Ekonomiczny).

Wyświetlam 2 komentarze
Dodaj swój komentarz
  1. R. pisze:

    Czy ja dobrze widzę ? O kasę na Everestm o ile dobrze mi Google podpowiedziało prosi osoba z niemal zerowym wykazem, kondycją na poziomie 5h w maratonach i 1:35 w Biegu Trzech Kopców. Trzeba mieć tupet :). Ja nie dam.

  2. Jan pisze:

    Wykaz przejść. Pokaż wykaz i napisz czy idziesz z tlenem, czy bez. To pozwoli ocenić Twoje szanse i podjąć decyzję czy pomóc lub nie.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn