Kohla Tirol prezentuje nowe modele kijów trekkingowych

przez Administrator | Opublikowano 09 czerwca 2016 14:41

W polskich sklepach outdoorowych pojawiły się nowe modele 3-częściowych kijów trekkingowych prestiżowego austriackiego producenta – Kohla Tirol. Łącznie to 5 nowych modeli w ramach 3 serii – Alps Experience, Alps Altitude oraz Easy Tramper. Dołączyły one do 4 wcześniejszych modeli kijów – z serii Adventure oraz X-Light – obecnych w polskich sklepach pod koniec 2015 roku.

KOHLA-Image-Winter-1-ohne-Text

Kohla Tirol to prekursor na europejskim rynku kijów trekkingowych, z historią sięgającą czasów przedwojennych. Pod koniec lat 70. Kohla wypuściła na rynek kije trekkingowe o konstrukcji teleskopowej – użycie aluminium zrewolucjonizowało wówczas budowę tego produktu. Brand wielokrotnie był nagradzany za innowacyjność i jakość oferowanych produktów – m.in. na prestiżowych, międzynarodowych targach branży outdoor – ISPO Award.

Kohla Alps Altitude

Kohla Alps Altitude

Kohla Alps Experience

Kohla Alps Experience

Kohla Easy Tramper

Kohla Easy Tramper

Kohla Easy Tramper Pro

Kohla Easy Tramper Pro

 Nowe modele to: Experience w wersji standardowej oraz Comfort, Altitude Comfort, wreszcie Easy Tramper w wersji standardowej oraz Pro. Zaprojektowane zostały z myślą o najbardziej wymagających fanach outdoorowych aktywności. Sprawdzą się zarówno na górskich szlakach, w czasie dłuższych podróży w warunkach nierównego terenu, jak i w warunkach zimowych – na stoku narciarskim i poza głównymi trasami zjazdowymi. Ich wspólną cechą jest uniwersalność zastosowania, 3 – elementowa, teleskopowa budowa z opcją regulacji kijów na długość czy niska waga. Wiąże się to z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów produkcyjnych, np. w modelu Easy Tramper wykorzystano stop aluminium 7075 T6, który posiada wysoką – porównywalną do stali konstrukcyjnych – wytrzymałość mechaniczną oraz bardzo wysoką wytrzymałość zmęczeniową. W zależności od modelu kije zostały wyposażone w sprawdzone systemy blokowania – KKS i S-Lock – gwarantujące duży stopień bezawaryjności. Dobrą przyczepność do dłoni użytkownika zapewnia ergonomiczny, plastikowy, bądź korkowy uchwyt, wsparty pętlami nadgarstkowymi z systemem regulacji. Oprócz aspektu technicznego warty podkreślenia jest również aspekt wizualny – malowane proszkowo kije Kohli prezentują się niezwykle efektywnie, niezależnie od zastosowanego koloru czy dodatków. Wszystkie nowe modele wyprodukowano w austriackim Tyrolu.

KOHLA-Image-Winter-2-ohne-Text

Wraz z dostawą kijów trekkingowych w polskich sklepach pojawiły się dodatki takie jak wymienne końcówki różnej długości, talerzyki letnie i zimowe czy końcówki do nordic walking. Nowością jest też statyw do kamery, który, dzięki opcji zamocowania do kija trekkingowego, umożliwia sfilmowanie piechura w czasie ruchu. Regulowane pokrętło umożliwia zamocowanie statywu do kija bez obawy o jego zsuwanie w czasie intensywnego ruchu. Sprawdzi się on zarówno podczas górskiej wędrówki czy jazdy na nartach.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn