J.P. Memorial – świętując narodziny współczesnego narciarstwa

przez Administrator | Opublikowano 22 marca 2016 14:43

W dniach 17 – 20 maja 2016 w Riksgränsen odbędzie się drugi memoriał J.P. Auclaira, legendy freeskiingu i współzałożyciela marki Armada Skis.

W 1998 roku w szwedzkim ośrodku narciarskim Riksgränsen odbyła się impreza, którą uznać można za jeden z najważniejszych momentów w historii współczesnego narciarstwa. Było to pierwsze tak duże spotkanie ludzi, którzy w kolejnych latach mieli ogromny wpływ na to na czym, gdzie i jak jeździmy. Zwycięzcą rozegranych wtedy zawodów został J.P. Auclair, a całość dokumentował fotograf Chris O’Connel, którzy kilka lat później – z grupą kilku innych podobnie patrzących na świat narciarzy – założyli markę Armada Skis.

(fot. Armada Skis)

(fot. Armada Skis)

201209_JPAuclair_NZ334

_V9A1656027

To właśnie w położonym za kołem podbiegunowym ośrodku, gdzie w maju słońce chowa się za horyzontem tylko na jedną godzinę, odbędzie się drugi już memoriał JP Auclaira. Do udziału zaproszeni są wszyscy – od miłośników freestyle’owych ewolucji, poprzez zapalonych skiturowców, do tych którzy przyjemność czerpią z każdej chwili spędzonej na stoku. Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy na te cztery dni zapomnieli o smartfonach, instagramie i like’ach i po prostu dobrze bawili się na śniegu.

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie: www.thejpmemorial.com

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn