Za nami XIV Memoriał Bartka Olszańskiego

przez Administrator | Opublikowano 15 grudnia 2015 12:07

W miniony weekend odbył się XIV Memoriał Bartka Olszańskiego. Tym razem areną zmagań były połogi, piony i okapy Letanovskiego Mlyna (Słowacki Raj). 

Szeroki zakres formacji skalnych Letanovskiego Mlyna (fot. Maria Tokarz-Olszańska)

W dużym skrócie można napisać, że rejon oferuje wspinanie na światowym poziomie. Do dyspozycji zawodników przygotowanych zostało 19 dróg, w tym jeden projekt o wycenie około D13. Pod ścianą zameldowało się 28 zawodników w tym jedynie 2 kobiety  (nad czym wszyscy zawodnicy ubolewali).

Memoriał Bartka Olszańskiego, logo

Nowym rozwiązaniem które doskonale się sprawdziło, było wprowadzenie dużej ilości dróg oraz rezygnacja z limitów czasowych. Dzięki temu buły, bicki i łydy zawodników zostały rozgrzane do czerwoności i wszystkie wspinaczkowe apetyty zostały zaspokojone.

Peter Hamor uświetnił sobotni wieczór

Rywalizacja w sobotę zakończyła się dobrze po zmroku. Wieczorem uczestnicy zebrali się na spotkaniu o charakterze towarzyskim, uświetnionym obecnością światowej sławy himalaistyPetera Hamora, który przedstawił film z wyprawy na K2 oraz Kanczendzongę.

W tym roku wspominaliśmy także naszego Przyjaciela Dusana Hudaka, który zginął w lawinie w Alpach w marcu tego roku. Dusan pojawił się na poprzednim Memoriale jako wsparcie techniczne ale szybko stał się bardzo bliski nam wszystkim i idei Memoriału. Mieliśmy przyjemność gościć  Mamę Dusana, która towarzyszyła przy rozdaniu nagród.

Punktualnie o 12:45 w niedziele została zakończona cześć sportowa. Ostra walka o każdą wpinkę trwała do ostatniej sekundy. W tym roku najlepsi okazali się Daria Krynicka oraz Damian Granowski.

Podium kobiet. Od lewej Daria Krynicka, Marta Ziembla. (fot. Damian Granowski)

Wyniki Kobiet:

  1. Daria Krynicka (WKW Zawrat, WKW Wrocław)
  2. Marta Ziembla (KW Kraków)

Najlepsi z mężczyzn. Od lewej Damian Granowski, Karol Dąbrowski, Erik Rabatin, Wadim Jabłoński, Janek Mondzelewski, Paweł Olendzki. (fot. Damian Granowski )

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn