Przygotuj się na zimę z Fjällräven

przez Administrator | Opublikowano 15 grudnia 2015 12:27

Wielki powrót wełnianych swetrów! Modne, ciepłe, praktyczne sprawią, że łatwiej będzie przetrwać zimę. To również idealny prezent świąteczny dla osób, które docenią jego właściwości. Wełniane propozycje Fjällräven łączą nowoczesny szwedzki design z najlepszą jakością.

F89696_1

Naturalny i niezwykle praktyczny materiał

Wełna to naturalny materiał, ogrzewający nas od tysięcy lat. Skręcone, puste włókna zatrzymują znaczną ilość powietrza, zapewniając doskonałą termoizolację, nawet gdy są wilgotne. Pod naporem sztucznych tkanin wielu z nas zapomniało, że to właśnie naturalna wełna pomaga regulować temperaturę ciała – cecha ta jest szczególnie ważne, gdy wykonujemy na zmianę lżejszą i cięższą aktywność fizyczną. Dodatkowym jej atutem jest lekkość i odporność na zanieczyszczenia. Oznacza to, że odzież wełniana wymaga rzadszego prania w porównaniu z ubraniami z materiałów syntetycznych. O tym jak ważna to właściwość nie trzeba przekonywać żadnego z miłośników dalekich podróży, podczas których nie ma możliwości skorzystania z pralki.

F89696_2

Wełniane ABC

W zależności od przeznaczenia marka Fjällräven, w swoich produktach, wykorzystuje różne rodzaje wełny:

  • Wełna typowa – uzyskiwana z sierści owiec. Jest trwała, miękka i ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Mogą one różnić się w zależności od sposobu tkania, który pozwala uzyskać delikatniejszy lub bardziej przewiewny materiał.
  • Wełna owcza – pochodzi z pierwszego strzyżenia młodej owcy. Jest wyjątkowo miękka i posiada wiele zastosowań. W przypadku tego typu wełny również możliwe są różne sposoby tkania.
  • Wełna merynosów – pochodzi od owiec merynosowych, jest niezwykle miękka i cienka. Często wykorzystuje się ją do produkcji odzieży noszonej blisko skóry.

F89188_1

Aby zachować długą żywotność swoich ubrań, sprawdź jak pielęgnować odzież wełnianą: http://www.fjallraven.pl/pielegnacja-odziezy-welnianej

Shepparton Sweater

F80092-215_0

100% wełny jagnięcej

Rozmiary: XS-XXL

Cena: 429 zł

Övik Knit Sweater

F81829-030_0

100% wełny owczej

Rozmiary: XS-XXL

Cena: 649 zł

Frost Sweater

F89188-107_0

100% wełny owczej

Rozmiary: XS-XL

Cena: 689 zł

Sörmland Roundneck Sweater W

F90187-220_0

100% wełny jagnięcej

Rozmiary: XS-XL

Cena: 649 zł

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn