Góry – Mój wybór. Dzień Górski z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego

przez Administrator | Opublikowano 13 listopada 2015 15:10

Zapraszamy na Dzień Górski „Góry – Mój wybór”, organizowany w ramach obchodów jubileuszowych Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się 20 listopada, wstęp wolny!

gory-moj-wybor-dzien-gorski-na-UW

W programie:

  • 17.30 – 18.30 – Historia miłosna spod Mont Blanc, pokaz filmu „Nini” w reż. Gigi Giustinianiego
  • 18.30 – 19.15 – spotkanie z Anną Okopińską, himalaistką, alpinistką, taterniczką, prof. dr hab. nauk fizycznych i nauczycielką akademicką. Na koncie ma wiele świetnych wspinaczek w Tatrach, Alpach, Kaukazie, w Himalajach i Karakorum, w tym pierwsze drogi i pierwsze przejścia zimowe.
  • 19.15 – 19.45 – Najtrudniejszy projekt wspinaczkowy życia ojca z synem, pokaz filmu „Panaroma” w reż. Jona Herranza.
  • 20.00 – 21.00 – spotkanie z Krzysztofem Wielickim, zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum, autorem trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych. Po spotkaniu autor będzie podpisywał książkę „Mój wybór”.
  • 21.00 – 22.00 – „Odkupienie: historia Jamesa Pearsona”, pokaz filmu o kontrowersyjnej historii jednego z najlepszych wspinaczy, który został wykluczony ze świata wspinaczkowego.

Na chętnych czeka też bezpłatne badania „WIEK SERCA” i „CIŚNIENIE NA ŻYCIE” oraz wspinanie na ściance wspinaczkowej obsługiwanej przez instruktorów PZA na dziedzińcu UW godz. 12.0-18.00.

Więcej informacji na stronie Filmoteki Aktywnego Człowieka.

Organizatorzy

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn