Nowy BMC teamelite 01 – kolejny etap w rozwoju MTB

przez Administrator | Opublikowano 11 czerwca 2015 11:06

Szwajcarska firma BMC przedstawiła nową propozycję przygotowaną z myślą o kolarstwie górskim cross-country – BMC teamelite 01. Wersja na 2016 r. ma być najbardziej zaawansowanym technologicznie rowerem MTB z ramą typu hardtail i wyznaczyć kierunki rozwoju dla całej branży.

Nowy 29er szwajcarskiej marki powstał przy ścisłej współpracy inżynierów z Impec Lab oraz kolarzy BMC MTB Racing Team, w tym m.in. Juliena Absalona.

BMC teamelite 01 XX1 02 (mat. pras.)

Model BMC teamelite 01 w wersji na rok 2016 jest punktem kulminacyjnym ewolucji rowerów wyścigowych. To unikalna kombinacja wydajności, przyczepności i technologii ułatwiających walkę ze zmęczeniem, która plasuje go w całkiem nowej kategorii, podnosząc równocześnie poprzeczkę i ustalając nowe standardy dla branży – zapewnia producent.

Micro Travel Technology

BMC teamelite 01 może pochwalić się nowym systemem MTT (Micro Travel Technology), który jest efektem ewolucji kilku poprzednich generacji rowerów cross-country. Dzięki systemowi, kolarze górscy będą mogli porzucić praktykę zmiany ciśnienia w oponach, by lepiej radzić sobie na technicznych zjazdach. Trójpoziomowy system tłumienia MTT umożliwia większe skupienie się na szybkości.

7, Näf, Ralph, BMC MTB, , SUI

7, Näf, Ralph, BMC MTB, , SUI

Nad technologią MTT inżynierowie z Impec Lab pracowali intensywnie od ponad dwóch lat. Głównym elementem jest w pełni zintegrowany tłumik XCell, praktycznie niewpływający na wagę roweru. Jego konstrukcja sprawia, że nie ma mowy o ograniczeniu sterowności i stabilności, a poprawa jest odczuwalna – poza większym komfortem – również m.in. przy zjazdach.

Geometria, waga, osprzęt

Geometrię karbonowej ramy oparto na autorskiej koncepcji BWC (Big Wheel Concept), która odpowiada na potrzeby kół o rozmiarze 29 cali (m.in. dłuższa i w pewnym stopniu spłaszczona główka sterowa). Waga ramy to tymczasem tylko 1,080 kg. W całości z karbonowych materiałów wykonana jest nie tylko rama, ale także sztyca.

BMC teamelite 01 06 (mat. pras.)

BMC teamelite 01 05 (mat. pras.)

BMC teamelite 01 04 (mat. pras.)

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn