Niesamowita rywalizacja Team Americas i Team Europe South w ASICS Beat the Sun

przez Administrator | Opublikowano 29 czerwca 2015 11:19

W niedzielę 21 czerwca 2015 roku pięć drużyn, mających w swoich szeregach zarówno amatorów, jak i profesjonalnych zawodników, rywalizowało ze sobą w ekscytującym wyścigu wokół Mont Blanc – ASICS Beat the Sun.

ASICS Beat the Sun to wyjątkowy bieg w terenie, łączący w sobie elementy alpinizmu, trailu i biegania po utwardzanym podłożu. Odbywa się w najdłuższy dzień w roku, który trwa dokładnie 15 godzin, 41 minut i 35 sekund. Taki też jest limit czasowy biegu w którym muszą się zmieścić uczestnicy imprezy.

Zrzut ekranu 2015-06-29 (godz. 11.17.28)

Team Americas najlepsi!

Jedynie cztery sekundy dzieliły Team Americas i Team Europe South, które w regulaminowym czasie dotarły do mety 150 kilometrowego biegu ASICS Beat the Sun, rozgrywanego u podnóża Mont Blanc. Obie drużyny ukończyły wyścig w 15 godzin i 3 minuty – 38 minut przed zachodem słońca.

Wyścig należy do jednych z najtrudniejszych na świecie i wymaga jego od uczestników odpowiedniego przygotowania, motywacji oraz odporności psychicznej, która bardzo się przydaje na trasie. To wydarzenie określa się jako coroczne święto biegania, krzewiące kulturę sportową i duch solidaryzmu wśród sportowców. W tym roku ASICS Beat the Sun połączyło biegaczy z 17 różnych państw, a jeszcze większą grupę zainspirowało, w tym Pete Jacobsa, byłego Mistrza Świata Ironman.

Skład drużyn to trzech zawodowców i trzech amatorów biegania. Każdy z uczestników miał do pokonania co najmniej 2 z 13 odcinków trasy.

Chętnych do udziału w imprezie nie brakowało – spośród 10 000 biegaczy z całego świata wybranych zostało 15, którym dano szansę uczestniczenia w ASICS Beat the Sun.

Przebieg rywalizacji

Pierwsza część rywalizacji to zdecydowana dominacja Team Europe South, który kontrolował przebieg biegu i utrzymywał pozycję lidera na czterech z pięciu odcinkach. Na odcinkach 5-11 dochodziło z kolei do ciągłej zmiany na pierwszej pozycji między zespołami Team Americas, Team Europe South i Team Africa.

Pomimo determinacji i zaangażowania na trasie biegu drużynom Team Asia-Pacific, Team Africa oraz Team Europe South nie udało się przekroczyć linii mety przed zachodem słońca.

Zrzut ekranu 2015-06-29 (godz. 11.17.46)

Zwycięska drużyna, dowodzona przez Megan Kimmel, została entuzjastycznie przywitana przez tłumy kibiców w Chamonix, gdzie rozpoczynał się i kończył wyścig.

Na imprezie nie zabrakło krwi, potu i łez. Uczestnicy musieli się wspinać po stromych zboczach Mont Blanc, przemierzać zaśnieżone obszary, walczyć z różnicami wysokości. Każdy z nich musiał być przygotowany na ekstremalny wysiłek, którego być może wcześniej nie doświadczył.

Wyniki:

Team Americas – 15 godzin, 3 minuty, 10 sekund – przed zachodem słońca o 38 minut

Team Europe South – 15 godzin, 3 minuty,14 sekund – przed zachodem słońca o 38 minut

Team Asia-Pacific – 16 godzin, 52 sekund – po zachodzie słońca o 19 minut

Team Africa – 16 godzin, 20 minut, 32 sekundy – po zachodzie słońca o 39 minut

Team Europe North – 17 godzin, 10 minut, 59 sekund – po zachodzie słońca o 1 godzinę i 29 minut

Megan Kimmell, kapitan Team Americas, specjalista trailu i biegania po górach:

W ubiegłym roku mojej drużynie zabrakło 33 sekundy, dlatego jestem zadowolona z naszego tegorocznego sukcesu. To niesamowite uczucie wygrać z tak niewielką przewagą. Jestem dumna ze swojej drużyny i ducha walki, jaki pokazaliśmy.

Pete Jacobs mistrz Świata Ironman 2012, kapitan drużyny Azji-Pacyfiku:

Moje nogi były bardziej zmęczone niż po Ironmanie. Na odcinkach poprowadzonych dolinami, całkowicie opadłem z sił, ponieważ wcześniej musiałem przez 4 kilometry wspinać się pod górę. Nie dałem rady biec, musiałem maszerować.

Druga edycja ASICS Beat the Sun zakończyła się sukcesem. Miejmy nadzieję, że kolejne edycję tej elitarnej imprezy będą równie udane.

Więcej informacji na: asics.com/beatthesun

Informacja marki ASICS

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn