Niesamowita rywalizacja Team Americas i Team Europe South w ASICS Beat the Sun

przez Administrator | Opublikowano 29 czerwca 2015 11:19

W niedzielę 21 czerwca 2015 roku pięć drużyn, mających w swoich szeregach zarówno amatorów, jak i profesjonalnych zawodników, rywalizowało ze sobą w ekscytującym wyścigu wokół Mont Blanc – ASICS Beat the Sun.

ASICS Beat the Sun to wyjątkowy bieg w terenie, łączący w sobie elementy alpinizmu, trailu i biegania po utwardzanym podłożu. Odbywa się w najdłuższy dzień w roku, który trwa dokładnie 15 godzin, 41 minut i 35 sekund. Taki też jest limit czasowy biegu w którym muszą się zmieścić uczestnicy imprezy.

Zrzut ekranu 2015-06-29 (godz. 11.17.28)

Team Americas najlepsi!

Jedynie cztery sekundy dzieliły Team Americas i Team Europe South, które w regulaminowym czasie dotarły do mety 150 kilometrowego biegu ASICS Beat the Sun, rozgrywanego u podnóża Mont Blanc. Obie drużyny ukończyły wyścig w 15 godzin i 3 minuty – 38 minut przed zachodem słońca.

Wyścig należy do jednych z najtrudniejszych na świecie i wymaga jego od uczestników odpowiedniego przygotowania, motywacji oraz odporności psychicznej, która bardzo się przydaje na trasie. To wydarzenie określa się jako coroczne święto biegania, krzewiące kulturę sportową i duch solidaryzmu wśród sportowców. W tym roku ASICS Beat the Sun połączyło biegaczy z 17 różnych państw, a jeszcze większą grupę zainspirowało, w tym Pete Jacobsa, byłego Mistrza Świata Ironman.

Skład drużyn to trzech zawodowców i trzech amatorów biegania. Każdy z uczestników miał do pokonania co najmniej 2 z 13 odcinków trasy.

Chętnych do udziału w imprezie nie brakowało – spośród 10 000 biegaczy z całego świata wybranych zostało 15, którym dano szansę uczestniczenia w ASICS Beat the Sun.

Przebieg rywalizacji

Pierwsza część rywalizacji to zdecydowana dominacja Team Europe South, który kontrolował przebieg biegu i utrzymywał pozycję lidera na czterech z pięciu odcinkach. Na odcinkach 5-11 dochodziło z kolei do ciągłej zmiany na pierwszej pozycji między zespołami Team Americas, Team Europe South i Team Africa.

Pomimo determinacji i zaangażowania na trasie biegu drużynom Team Asia-Pacific, Team Africa oraz Team Europe South nie udało się przekroczyć linii mety przed zachodem słońca.

Zrzut ekranu 2015-06-29 (godz. 11.17.46)

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn