Red Bull Wiosłem po Odrze: kajakowy wyścig w mieście stu mostów

przez Administrator | Opublikowano 12 września 2014 15:03

4 października w centrum Wrocławia wystartuje niecodzienny wyścig kajakowy, Red Bull Wiosłem po Odrze. Do zawodów stanie jednocześnie kilkadziesiąt dwuosobowych łodzi z miłośnikami przygód na pokładzie. Uczestnicy będą walczyć nie tylko o zwycięstwo, ale także o to, by jak najdłużej pozostać w stawce! Każdy z mostów, pod którym będą przepływać zawodnicy będzie punktem eliminującym najwolniejszą załogę. Zapisy do zawodów już wystartowały!

Spływ we Wrocławiu (fot. Wiesław Jurewicz)

Spływ we Wrocławiu (fot. Wiesław Jurewicz)

W pierwszą sobotę października we Wrocławiu, odbędą się nietypowe zawody kajakowe – Red Bull Wiosłem po Odrze. Rywalizacja wystartuje dokładnie w południe w okolicach Bulwaru Xawerego Dunikowskiego i dalej powiedzie w kierunku mostów: Pokoju, Grunwaldzkiego, Tumskiego i Młyńskiego. Uczestnicy będą mieli do pokonania 4 okrążenia, które złożą się na 12-kilometrową trasę. Emocji dostarczy nie tylko zacięty finisz – uczestnicy co kilkaset metrów będą toczyć walkę o dalszy udział w klasyfikacji. Ostatnia osada przepływająca pod kolejnymi mostami będzie odpadać z rywalizacji.

(fot. Jesper Gronnemark)

(fot. Jesper Gronnemark)

Zawody Red Bull Wiosłem po Odrze są otwarte dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 lat. Aby dołączyć do przygody należy zarejestrować się na stronie zawodów www.redbullwioslempoodrze.pl i opłacić swój start w wysokości 30 zł (kaucja zwrotna po wyścigu). Uczestnicy będą mieli zapewnione m.in. dwuosobowe kajaki, wiosła oraz kamizelki asekuracyjne.

Red Bull Wiosłem po Odrze
Start wyścigu: 4 października, godz.: 12:00, Bulwar Xaverego Dunikowskiego

Zapisy, regulamin i więcej informacji na stronie www.redbullwioslempoodrze.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn