Wyniki konkursu o bilety na spotkanie z Peterem Habelerem „Celem jest szczyt”

przez Administrator | Opublikowano 29 kwietnia 2014 14:34

W piątek 9 maja o godz. 19:00 w sali teatralnej PWST w Krakowie odbędzie się spotkanie z wybitnym austriackim himalaistą Peterem Habelerem. Ogłaszamy wyniki (pierwszego) konkursu, w którym można było wygrać wejściówki na to spotkanie.

Peter Habeler i pozostali goście

Peter Habeler to doświadczony himalaista, który zasłynął, pierwszym „beztlenowym” wejściem na Mount Everest (w zespole z Reinholdem Messnerem). Ten historyczny wyczyn miał miejsce 8 maja 1978 roku.

Habeler wraz z Messnerem na swym koncie zapisali również inną wybitną wspinaczkę – po trzydniowym ataku zdobyli szczyt Gasherbruma I. Było to, co warte podkreślenia, pierwsze wejście na ośmiotysięcznik w stylu alpejskim!

Messner i Habeler w latach 70. (fot. fotogalerien.alpin.de)

Messner i Habeler w latach 70. (fot. fotogalerien.alpin.de)

Oprócz gór najwyższych (ma on na swoim koncie również wejścia na inne szczyty ośmiotysięczne – Cho Oyu, Kanczendzongę i Nanga Parbat) Peter wspinał się w Alpach, górach Ameryki Południowej oraz Yosemite. Obecnie, w wieku 70 lat, prowadzi wspólnie z synem Szkołę Górską i Narciarską w swojej rodzinnej miejscowości Mayrhofen.

Organizatorem spotkania są: region Tyrol oraz portal wspinanie.pl. Prelekcja będzie tłumaczona z języka niemieckiego przez doświadczonego tłumacza i instruktora wspinania Piotra Górkę. Co ważne – zaproszenie na spotkanie z Habelerem przyjęli nasi himalaiści, Krzysztof Wielicki i Piotr Pustelnik!

Zwycięzcy konkursu

Aby wygrać bilety, należało prawidłowo odpowiedzieć na poniższe pytanie i mieć szczęście przy losowaniu.

Nasze pytanie brzmiało:

W którym roku Peter Habeler wraz z Reinholdem Messnerem pokonali w stylu alpejskim północno-zachodnią ścianę Gasherbrum I?

Prawidłowa odpowiedź: w 1975 roku (o czym można przeczytać TUTAJ).

Peter Habeler i Reinhold-Messner pod Gasherbrumami w 1975 r. (fot. himalaya-club.sk)

Peter Habeler i Reinhold-Messner pod Gasherbrumami w 1975 r. (fot. himalaya-club.sk)

Dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem i same prawidłowe odpowiedzi! Brawo! :)

A bilety wygrywają:

Joanna Grabowska

oraz

Mirosław Zajdel

Gratulujemy! Do zobaczenia!

Przed nami jeszcze jeden szybki konkursik o wejściówki na prelekcję Petera Habelera. Bądźcie czujni na początku przyszłego tygodnia!

tirol-wspinanie Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn