Wygraj bilet na spotkanie z Peterem Habelerem!

przez Administrator | Opublikowano 24 kwietnia 2014 15:29

W piątek 9 maja o godz. 19:00 w sali teatralnej PWST w Krakowie odbędzie się spotkanie z wybitnym austriackim himalaistą Peterem Habelerem. Już dziś można wygrać wejściówki na to niezwykłe wydarzenie!

Peter Habeler i pozostali goście

Peter Habeler to doświadczony himalaista, który zasłynął, pierwszym „beztlenowym” wejściem na Mount Everest (w zespole z Reinholdem Messnerem). Ten historyczny wyczyn miał miejsce 8 maja 1978 roku.

Habeler wraz z Messnerem na swym koncie zapisali również inną wybitną wspinaczkę – po trzydniowym ataku zdobyli szczyt Gasherbruma I. Było to, co warte podkreślenia, pierwsze wejście na ośmiotysięcznik w stylu alpejskim!

Peter Habeler (fot. woerthersee.ws)

Peter Habeler (fot. woerthersee.ws)

Oprócz gór najwyższych (ma on na swoim koncie również wejścia na inne szczyty ośmiotysięczne – Cho Oyu, Kanczendzongę i Nanga Parbat) Peter wspinał się w Alpach, górach Ameryki Południowej oraz Yosemite. Obecnie, w wieku 70 lat, prowadzi wspólnie z synem Szkołę Górską i Narciarską w swojej rodzinnej miejscowości Mayrhofen.

Organizatorem spotkania są: region Tyrol oraz portal wspinanie.pl. Prelekcja będzie tłumaczona z języka niemieckiego przez doświadczonego tłumacza i instruktora wspinania Piotra Górkę. Co ważne Warto – zaproszenie na spotkanie z Habelerem przyjęli nasi himalaiści, Krzysztof Wielicki i Piotr Pustelnik!

Wygraj bilet

Aby wygrać bilet na spotkanie wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie i mieć szczęście w losowaniu :)

Nasze pytanie:

  • W którym roku Peter Habeler wraz z Reinholdem Messnerem pokonali w stylu alpejskim północno-zachodnią ścianę Gasherbrum I?

Odpowiedzi należy przesyłać do poniedziałku 28 kwietnia na adres: redakcja@outdoormagazyn.pl. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy dwa bilety.

Do spotkania z Peterem pozostało nieco ponad dwa tygodnie i obiecujemy, że to nie ostatni konkurs z biletami na prelekcję himalaisty!

Odpowiedzi na to pytanie można szukać w artykule Janusza Kurczaba – TUTAJ :)

tirol-wspinanie

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] się spotkanie z wybitnym austriackim himalaistą Peterem Habelerem. Ogłaszamy wyniki (pierwszego) konkursu, w którym można było wygrać wejściówki na to […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn