Za nami II Dni Lawinowo Ski-tourowe (dużo zdjęć!)

przez Administrator | Opublikowano 10 kwietnia 2014 14:57

Miłośnicy gór, turystyki zimowej i narciarstwa wysokogórskiego spotkali się w ostatni weekend w Dolinie Pięciu Stawów Polskich na II Dniach Lawinowo Ski-tourowych.

Pierwszego dnia z atrakcyjnych, darmowych szkoleń z zakresu turystki zimowej, narciarstwa wysokogórskiego, nawigacji i wiedzy lawinowej, warsztatów TOPR i TPN oraz wycieczek można było korzystać już od godziny 9 rano do późnego popołudnia. Ponadto przez cały dzień odbywały się testy sprzętu górskiego i nart, a na każdego uczestnika czekał poczęstunek i losowanie cennych nagród.

II Dni Lawinowo-Skitourowe (fot. Jan Wierzejski)

II Dni Lawinowo-Skitourowe (fot. Jan Wierzejski)

dni1

dni21

dni33

dni51

dni54

dni75Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez TPN (Tatrzański Park Narodowy) oraz TOPR (Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe). W sobotę popołudniu, w niedużej sali wykładowej miały miejsce ciekawe spotkania i prezentacje. Wieczór ten zaszczycił swoją obecnością znany himalaista Darek Załuski prezentując swój najnowszy film „Two on K2”.

Niedzielny Wyścig Kombinowany był, podobnie jak w zeszłym roku, połączeniem doskonałej zabawy z rzetelną weryfikacją wiedzy i sprawności. Zwycięzcy w kategoriach amatorskich i zawodniczych, wśród których nie zabrakło tegorocznych olimpijczyków z Sochi, zostali zasłużenie wyróżnieni cennymi nagrodami. Wszyscy zawodnicy ukończyli Wyścig z uśmiechem na twarzy, bogatsi o nowe doświadczenie i weryfikację własnych możliwości.

II Dni Lawinowo-Skitourowe (fot. Jan Wierzejski)

II Dni Lawinowo-Skitourowe (fot. Jan Wierzejski)

dni79

dni11

dni8

dni78II edycja Dni Lawinowo Ski-tourowych potwierdziła jak wielu turystów, zgodnie z ideą tego wydarzenia jest zainteresowanych zdobywaniem wiedzy umożliwiającej uprawianie turystyki zimowej w sposób świadomy, minimalizujący niebezpieczeństwa i zgodny z zasadami TPN.

Świetna organizacja, dobra pogoda i prawdziwie wysokogórska atmosfera sprawiły, że II Dni Lawinowo Ski-tourowe na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Joanna Plata

 Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn