Zamieć – 24h ultramaraton na Skrzyczne

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 grudnia 2013 14:42

„ZAMIEĆ” to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą liczbę pętli Baza – Skrzyczne – Baza (o długości ok 15km) w przeciągu 24 godzin i w najlepszym czasie.

Zaczynamy 25 stycznia 2014 roku o godzinie 13:00 w Bazie Zawodów w Amfiteatrze w Szczyrku i kończymy, zgodnie z założeniem, po 24 godzinach – 26 stycznia 2014 o godzinie 13:00.

Dopuszczamy start Zawodników Indywidualnych i w zespołach dwuosobowych, w konfiguracjach KK, MM, MIX.

Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę (w przypadku zespołów po jednej na każdego członka). Zwycięzcą jest Zawodnik (Zespół), który w ciągu 24h pokona największą ilość pełnych pętli w najkrótszym czasie. Każdy uczestnik w trakcie trwania Zawodów sam decyduje o strategii: można biec bez przerwy lub pójść się przespać. Zespoły mZamieć-24h-ultramaraton-na-Skrzyczneogą wymieniać się co pętlę, co dwie pętle lub co 5 – sami decydują jak rozłożyć siły.

Obowiązuje pomiar czasu elektroniczny.

W Bazie Zawodów do dyspozycji Zawodników będzie punkt żywieniowy z ciepłymi daniami, napojami, tzw „gleba”, prysznice .

Wpisowe 150PLN

Informacje i zapisy:

www.zamiec.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn