Zapraszamy na Akcję Bezpieczne lato w górach 2013, organizowaną przez GOPR

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 15 lipca 2013 19:42

Akcja promuje uprawianie bezpiecznej turystyki w sezonie letnim oraz edukuje osoby odwiedzające tereny górskie o zasadach zapobiegających wypadkom w górach. W ramach akcji ratownicy GOPR będą opowiadać o tym jak zachowywać się na szlakach, jak w bezpieczny sposób korzystać z dóbr natury, jak wezwać pomoc, a także o zasadach bezpiecznych zachowań podczas uprawiania turystyki i sportów letnich, w tym jazdy na rowerze, wspinaczki i trekkingu.

Akcja-plakat1

Poprzez zorganizowaną akcję w kilku rejonach gór będących terenem działania GOPR, zorganizowany będzie cykl imprez promujących bezpieczeństwo, tj. konkursy prowadzone na stacjach turystycznych, gdzie turyści będą zachęcani do zaznajamiania się ze szlakami, przestrzegania wytyczonych tras i szlaków turystycznych, uprawiania sportów w miejscach do tego wyznaczonych lub z zachowaniem bezpieczeństwa poprzez stosowanie niezbędnego sprzętu, tj. jazda w kaskach w terenach górskich, wspinaczka z użyciem niezbędnego sprzętu.

Ratownicy GOPR, którzy stacjonują w różnych częściach Polski i biorą udział w akcjach ratowniczych w całej Polsce, zaprezentują pokazy pierwszej pomocy, której podstawowych zasad będzie można się także uczyć od profesjonalistów. Turyści dowiedzą się także od ratowników jak zachować się w górach, jak orientować się w terenie, jak powinni się ubierać oraz jak zachowywać się w górach o zmroku. Nie zabraknie również zadowdów wspinaczkowych oraz testów sprzętu.

Akcja-plakat2

Akcja będzie odbywać się podczas wakacji w weekendy w czterech największych i najpopularniejszych ośrodkach turystycznych:

  • 06-07.07 Tatry: – Gubałówka
  • 13-14.07 Rejon Krynicki: – Krynica Zdrój (przy Pijalni Wód)
  • 27-28.07 – Jura (Ogrodzieniec – Podzamcze)
  • 10-11.08 Rejon Karkonoski: – Szklarska Poręba (przy Wodospadzie Kamieńczyk)

Informacja prasowa Akcji Bezpieczne Lato

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn