Wyjdź na spacer z psem – Puchar Mazur w Dogtrekkingu 2013

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 08 maja 2013 12:30

Wyjdź na spacer z psem na… 10, 20 lub 35 kilometrów – miłośników czworonogów i aktywności w pięknych okolicznościach przyrody zapraszamy na Puchar Mazur w Dogtrekkingu.

Dogtrekking, czyli marsz na orientację z pasem (fot. Jacek Krzywoń)

Dogtrekking, czyli marsz na orientację z pasem (fot. Jacek Krzywoń)

Puchar Mazur w Dogtrekkingu 2013 będzie rozgrywany w trzech edycjach:

  • 18.05.2013 – Góry Klewińskie
  • 15.06.2013 – Puszcza Romincka
  • 21.09.2013 – Puszcza Borecka

Na czym to polega? Dogtrekking to marsz na orientację z psem. Celem jest odnalezienie w terenie wszystkich wyznaczonych punktów kontrolnych i dotarcie na metę w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy wyposażeni w mapę, sami wyznaczają sobie trasę do punktów.

Na mapie oprócz informacji istotnych dla przebiegu imprezy tj. punktów kontrolnych, zaznaczone są także miejsca atrakcyjne przyrodniczo czy historycznie, dzięki czemu każdy z uczestników ma możliwość powrotu w dane miejsce już po zawodach. Zawodnik, który pokona dystans i odnajdzie wszystkie punkty kontrolne w najkrótszym czasie wygrywa zawody.

W zawodach może wziąć udział każdy. Nie ma ograniczeń co do wielkości psa, czy jego rasy.

Udział w Dogtrekkingu zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu, dostarcza wielu emocji, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, umożliwia kontakt z przyrodą, a przede wszystkim wzmacnia więź pomiędzy przewodnikiem i jego psem.

Mazurski Dogtrekking to również okazja do poznania walorów krajobrazowych Dzikich Mazur – najlepiej zachowanych pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym, położonych w północno-wschodniej części Mazur.

Puchar Mazur w Dogtrekkingu jest częścią Polskiej Ligi Dogtrekkingu. Oznacza to, że punkty uzyskane na Mazurach będą wliczane do ostatecznej klasyfikacji Ligowej.

Dogtrekking_puchar_Mazur

Przewidziane są trzy kategorie startowe: kobiet, mężczyzn i rodzinna oraz trzy dystanse:

FITNESS (ok. 10 km), MID (ok. 20 km) oraz LONG (ok. 35 km).

Dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody!

Sprzęt i psy:

Jest możliwość wypożyczenia sprzętu do dogtrekkingu (pas + uprząż dla psa + smycz) oraz psa na zawody (do 20 sztuk; pod warunkiem, że dojdzie do porozumienia między psem a przewodnikiem).

Udział w Dogtrekkingu zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu, dostarcza wielu emocji, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, umożliwia kontakt z przyrodą, a przede wszystkim wzmacnia więź pomiędzy przewodnikiem i jego psem (fot. lupusek.com)

Udział w Dogtrekkingu zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu, dostarcza wielu emocji, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, umożliwia kontakt z przyrodą, a przede wszystkim wzmacnia więź pomiędzy przewodnikiem i jego psem (fot. lupusek.com)

Program zawodów:

  • od godz. 09.00 – odprawa weterynaryjna, zapisy dla wszystkich zawodników chętnych do wystartowania w Dogtrekkingu – (obowiązkowa)
  • 09.30 – odprawa techniczna dla wszystkich zawodników chętnych do wystartowania w Dogtrekkingu (obowiązkowa)
  • 10.00 – START Dogtrekkingu we wszystkich kategoriach tj.:

LONG (mężczyźni, kobiety) ok. 35 km

 MID (mężczyźni, kobiety) ok. 20 km

FITNESS (mężczyźni, kobiety, kategoria rodzinna) ok. 10 km

  • Rozdanie nagród i uhonorowanie zawodników odbywa się po powrocie wszystkich uczestników danej kategorii.

Opłata startowa:

Koszt uczestnictwa w każdej z konkurencji:

  • do 17.05.2013r. – 30 zł
  • w dniu zawodów (w biurze zaw.) 18.05.2013r. – 40 zł

Więcej informacji o zawodach oraz regulamin znajduje się na stronie: lupusek.com

Organizator:

Lupusek_logo

 Źródło: lupusek.com

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn