Wyjdź na spacer z psem – Puchar Mazur w Dogtrekkingu 2013

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 08 maja 2013 12:30

Wyjdź na spacer z psem na… 10, 20 lub 35 kilometrów – miłośników czworonogów i aktywności w pięknych okolicznościach przyrody zapraszamy na Puchar Mazur w Dogtrekkingu.

Dogtrekking, czyli marsz na orientację z pasem (fot. Jacek Krzywoń)

Dogtrekking, czyli marsz na orientację z pasem (fot. Jacek Krzywoń)

Puchar Mazur w Dogtrekkingu 2013 będzie rozgrywany w trzech edycjach:

  • 18.05.2013 – Góry Klewińskie
  • 15.06.2013 – Puszcza Romincka
  • 21.09.2013 – Puszcza Borecka

Na czym to polega? Dogtrekking to marsz na orientację z psem. Celem jest odnalezienie w terenie wszystkich wyznaczonych punktów kontrolnych i dotarcie na metę w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy wyposażeni w mapę, sami wyznaczają sobie trasę do punktów.

Na mapie oprócz informacji istotnych dla przebiegu imprezy tj. punktów kontrolnych, zaznaczone są także miejsca atrakcyjne przyrodniczo czy historycznie, dzięki czemu każdy z uczestników ma możliwość powrotu w dane miejsce już po zawodach. Zawodnik, który pokona dystans i odnajdzie wszystkie punkty kontrolne w najkrótszym czasie wygrywa zawody.

W zawodach może wziąć udział każdy. Nie ma ograniczeń co do wielkości psa, czy jego rasy.

Udział w Dogtrekkingu zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu, dostarcza wielu emocji, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, umożliwia kontakt z przyrodą, a przede wszystkim wzmacnia więź pomiędzy przewodnikiem i jego psem.

Mazurski Dogtrekking to również okazja do poznania walorów krajobrazowych Dzikich Mazur – najlepiej zachowanych pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym, położonych w północno-wschodniej części Mazur.

Puchar Mazur w Dogtrekkingu jest częścią Polskiej Ligi Dogtrekkingu. Oznacza to, że punkty uzyskane na Mazurach będą wliczane do ostatecznej klasyfikacji Ligowej.

Dogtrekking_puchar_Mazur

Przewidziane są trzy kategorie startowe: kobiet, mężczyzn i rodzinna oraz trzy dystanse:

FITNESS (ok. 10 km), MID (ok. 20 km) oraz LONG (ok. 35 km).

Dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody!

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn