XVI Memoriał Piotra Malinowskiego – zakończenie sezonu w Tatrach

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 11 kwietnia 2013 10:36

W sobotę 20 kwietnia 2013 już po raz szesnasty na Hali Gąsienicowej spotkają się sympatycy ski-alpinizmu, na uznanym już za kultowy Memoriale Piotra Malinowskiego. Swój udział zapowiedziało blisko 200 zawodników z Polski, Słowacji i Czech.

Memoriał Piotra Malinowskiego (fot. Memoriał Piotra Malinowskiego)

Memoriał Piotra Malinowskiego (fot. Memoriał Piotra Malinowskiego)

Sportowcy wyruszą na długą, przepiękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Podejście min. na Kozią Przełęcz zabezpieczone zostanie linami poręczowymi, zawodnicy będą więc zobowiązani do posiadania uprzęży i lonży. Dla amatorów przygotowana została łatwiejsza wersja prowadząca  przez Liliowe – Beskid – Karb. Start i meta zawodów usytuowane będą na Hali Gąsienicowej w okolicy schroniska Murowaniec.

Memorial_Piotra_Malinowskiego-plakat

Impreza rozpocznie się już w piątek, w Murowańcu, gdzie wydawane będą pakiety startowe, a na wieczornej odprawie zaprezentowana zostanie trasa i wymogi sprzętowe. W sobotę po zawodach również w schronisku odbędzie się zakończenie zawodów, rozdanie nagród, ogłoszenie wyników Pucharu Polski PZA a po wszystkim impreza, także taneczna ;) – zakończenie sezonu zimowego .

Memorial_Piotra_Malinowskiego

Memorial_Piotra_Malinowskiego-8

Memorial_Piotra_Malinowskiego-7

 

Memorial_Piotra_Malinowskiego-6

Memorial_Piotra_Malinowskiego-4

Memorial_Piotra_Malinowskiego-3

Memorial_Piotra_Malinowskiego-2

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn