TwoNav Sportiva II – niezawodny kompan

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 29 kwietnia 2013 15:34

Codzienne treningi, wycieczki w nieznane czy uprawianie nietypowych sportów to aktywności, które wymagają zarówno sporo chęci, jak i dobrego sprzętu. Dzięki niemu pasje te stają się przyjemniejsze, bezpieczniejsze i ciekawsze. Jednym z takich urządzeń jest TwoNav Sportiva II, łącząca między innymi funkcje nawigacji i wirtualnego trenera.

Trener na wyciągnięcie ręki

Nawigacja TwoNav Sportiva II, dystrybuowana przez firmę Rikaline, to urządzenie, które pomaga analizować wyniki i motywować do codziennych treningów. Dzięki niemu można korzystać z tzw. wirtualnego trenera, czyli programu umożliwiającego porównywanie sportowych wyników.

TwoNav, Sportiva II

TwoNav, Sportiva II

 

Ustalenie maksymalnej i minimalnej wartości pulsu, odchylenia od trasy, dystansu czy różnicy wysokości pozwala zoptymalizować wysiłek i dostosować go do indywidualnych potrzeb. Urządzenie jest lekkie i poręczne, może także zostać zamontowane do roweru.

Wycieczka w nieznane

Nowa nawigacja została stworzona także z myślą o osobach, których pasją są wyprawy poza szlak. Ułatwia to intuicyjne oprogramowanie CompeGPS, które pozwala na korzystanie z map i programów komputerowych LAND/AIR. Dzięki niemu można na przykład analizować szlaki czy przygotowywać nawigację do wypraw.

Jednocześnie użytkownicy mogą bezpłatnie korzystać z map TOPO Polski i świata, jak również z Open Street Maps przedstawiających najważniejsze miasta na całym świecie. Podczas wycieczek o bezpieczny powrót dba funkcja TrackBack, pokazująca optymalną drogę do punktu startu. Urządzenie jest dostosowane do dłuższych wypraw – bateria działa nawet przez 15 godzin na jednorazowym ładowaniu. Użytkownik może przechowywać w pamięci urządzenia 4 GB danych, a także konwertować i przekazywać je innym.

Nietypowe sporty

TwoNav Sportiva II, sprawdza się także w sportach offroadowych z racji nielimitowanej ilości tras, ścieżek i waypointów. Urządzenie przystosowane jest do pracy w trudnych warunkach, dzięki zabezpieczeniom przed kurzem, wodą czy wstrząsami. Transreflektywny, 3–calowy wyświetlacz umożliwia korzystanie z urządzenia nawet w pełnym słońcu.

TwoNav, Sportiva II

TwoNav, Sportiva II

 

Mapy 3D sprawiają, że nawigacja znajduje również zastosowanie w paralotniarstwie czy wspinaczkach górskich. Może także być używana w geocachingu, czyli grze polegającej na odnajdywaniu przedmiotów ukrytych w terenie za pomocą odbiornika GPS.

Więcej informacji na stronie: twonav.pl

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary” 58 x 105 x 23 mm
  • Waga: 124 g. (włącznie z baterią)
  • Certyfikat odporności IPX6
  • 3-calowy dotykowy transreflektywny wyświetlacz o rozdzielczości 240×400 pikseli
  • Kompas 3D oraz Barometr cyfrowy
  • Chipset GPS MTK 3339
  • 4GB pamięci wewnętrznej Flash oraz czytnik kart microSD do 32GB
  • Port Mini USB 2.0
  • Bateria 1100 mA/h Li-ion

Informacja prasowa marki TwoNav

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn