Gdzie pojechać w góry wiosną? Sprawdź 5 malowniczych tras na trekking w Beskidach! [sponsorowany]

Woman happy to hike top of mountain and hold trekking poles. Nordic walking outdoors, view from behind. Travel lifestyle. Success goal achievement.

Beskidy rozpieszczają turystów pięknymi widokami i idealnymi trasami na trekking. Wielki Stożek z Wisły, Skrzyczne ze Szczyrku, a może Wielka Czantoria z Ustronia? Zobacz 5 polecanych tras trekkingowych z malowniczą scenerią górską. Przygotowaliśmy trasy mniej i bardziej wymagające. Zobacz skąd wyruszyć i gdzie się zatrzymać w górach tej wiosny!

Niewymagająca trasa na Wielki Stożek z Wisły

Wisła to prawdziwa perełka Beskidu Śląskiego. W mieście jest pełno atrakcji dla turystów, a noclegi Wisła dreamapart.pl pozwalają wypocząć w pełnym komforcie i wysokim standardzie. Warto wybrać się na jedną z popularnych tras turystycznych. Idealny na trekking jest szlak na Wielki Stożek, który znajduje się na polsko-czeskiej granicy. Trasa nie jest bardzo wymagająca i poradzą sobie z nią nawet dzieci, a na jej szczycie znajduje się schronisko, które pozwoli zregenerować siły. Początek trasy znajduje się przy ulicy Turystycznej w Wiśle (szlak zielony). Ukoronowaniem trasy jest panorama Beskidu Śląskiego. Zdobycie i zejście ze szczytu mierzącego 978 m n.p.m. zajmie około 4 godziny.

Szczyrk – najpiękniejsze trasy do górskich wędrówek na Skrzyczne

Szczyrk jest malowniczą miejscowością w Beskidzie Śląskim. Da się z niego dotrzeć pieszo na Skrzyczne – najpopularniejszy szczyt w okolicy. Dream Apart Szczyrk to idealna baza wypadowa – wygodne apartamenty pozwolą wypocząć po wędrówkach i odpocząć od codzienności. Możesz wybrać szlak niebieski na Skrzyczne uznawany za najłatwiejszy, więc będzie doskonały na trekking. Szlak zielony jest nieco bardziej wymagający, ale rekompensuje trud wspaniałymi widokami. Cała trasa powinna zająć około 4 godziny – liczy około 10 km z centrum Szczyrku i z powrotem.

Kolej linowa na Skrzyczne, Szczyrk (fot. materiały partnera)

Szczyrk i trasa trekkingowa na Klimczok

Drugim popularnym szczytem w pobliżu Szczyrku jest Klimczok (wysokość 1117 m n.p.m), na którego prowadzi szlak niebieski. Po drodze mijasz Sanktuarium Maryjne i przełęcz Siodło pod Klimczokiem z wyciągiem narciarskim. Znajduje się tam również schronisko PTTK. Ze szczytu możesz podziwiać niezwykłą panoramę na Magurę i Babią Górę.

Beskidzka Droga Świętego Jakuba

Droga świętego Jakuba jest oznakowana białą muszlą z czerwonym mieczo-krzyżem. Prowadzi do Litmanowej na Słowacji, do Ołomuńca w Czechach przez Szczyrk, gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego. Cała trasa mierzy aż 525 km! Który fragment jest szczególnie polecany w Beskidach? Trudno się zdecydować, bo jest to trasa na trekking niezwykle malownicza. Jedną z rekomendacji jest wyruszenie z Rychwałdu do Żywca przez most na Sole. Następnie przechodzi się przez Pietrzykowice, Kalną i Godziszkę, a wędrującym towarzyszy cały czas widok na Skrzyczne. Punktem docelowym jest Szczyrk i tamtejsze sanktuarium Świętego Jakuba. Długość trasy to 24 km, a minimalny czas potrzebny na przejście wynosi 7 godzin.

Beskidy rozpieszczają turystów pięknymi widokami i idealnymi trasami na trekking (fot. materiały partnera)

Ustroń – najlepszy szlak trekkingowy

Będąc w Ustroniu koniecznie powinno zdobyć się dwa szczyty – Małą i Wielką Czantorię. Malowniczy, żółty szlak prowadzi ze stacji PKP w kierunku Małej Czantorii. Następnie warto wybrać szlak czarny na Wielką Czantorię, gdzie czeka wieża widokowa. Wędrówka będzie przyjemna i średnio wymagająca, ale widoki wspaniałe, ponieważ szlaki prowadzą górskimi grzbietami. Powrót do Ustronia można zaplanować czerwonym szlakiem. Dzięki Dream Apart możesz zarezerwować komfortowy nocleg w Ustroniu ze śniadaniem dostarczonym pod drzwi – to idealna baza wypoczynkowa. Sprawdź koniecznie ofertę i zaplanuj wymarzony, wiosenny urlop w górach.

Materiały partnera

Exit mobile version