Ukazały się kolejne dwie części przewodnika Paryskiego (tomy WHP 8 i 9)

Właśnie ukazały się kolejne dwie części (5 i 6) wznowienia przewodnika „Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki” (popularne WHP). Dzieło Witolda Henryka Paryskiego, znane wszystkim miłośnikom polskich gór, bywa do dzisiaj wykorzystywane przez wspinaczy eksplorujących ściany Tatr.

Tatry_Wysokie_Witold_H._Paryski_08

Tym razem wznowienia doczekały się dwa tomy (8 i 9). Pierwszy z nich opisuje obszar od Młynnickiej Przełeczy do Krywania, drugi od Wagi po Szarpane Turnie.

„Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki” od pokoleń stanowi lekturę obowiązkową miłośników Tatr, turystów i wspinaczy. Szczegółowy opis poszczególnych partii tych gór – dolin, przełęczy i szczytów – uzupełniają dane historyczne, ryciny, mapki, klasyfikacje dróg górskich i orientacyjne czasy przejścia. W terenie wysokogórskim znajdziemy wszystkie drogi – tak turystyczne, jak i taternickie – znane w czasie powstawania przewodnika.

Ten 25-tomowy przewodnik jest jednym z najważniejszych dzieł Witolda H. Paryskiego. Ten wspinacz, badacz i miłośnik Tatr pisał go przez ponad 30 lat (przewodnik ukazywał się od 1951 do 1988 roku). Obecne wydanie to reprint pierwszego wydania z późniejszymi erratami. Wydawcą jest Sklep Podróżnika.

Przewodnik podzielony jest na 25 części. Dwa najnowsze tomy oraz poprzednie części są dostępne w księgarni wspinanie.pl:

Następne wydawca zamierza publikować w kolejnych miesiącach:

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

Exit mobile version