Premiera przewodnika „Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem”

fot. Materiały prasowe

Polska wieś ma wiele twarzy i jest szalenie różnorodna. Reprezentuje różne style architektury i buduje z różnych materiałów, celebruje stare zwyczaje, posiada piękne i nierzadko unikatowe zabytki, często jest otoczona przez piękną przyrodę. Może być miejscem wyciszenia albo dużej aktywności, degustacji lokalnych potraw lub poznawania mniejszości etnicznych. Jest miejscem urodzenia i życia wielu słynnych osób. A o tym wszystkim, przeczytamy w przewodniku pt. „Wioski i Sielskie Zakątki. Polska z pomysłem”.

***

„Wioski i Sielskie Zakątki. Polska z pomysłem” zabiera Czytelników w niesamowitą podróż w głąb Polski. Dzięki wnikliwości autorów możemy zobaczyć świat wiosek i wioseczek… Pozornie niepozornych, czasem spokojnych, a nawet bardzo sennych – tak różnorodnych, jak różne są regiony Polski.

fot. Materiały prasowe

Ponad 100 wiosek i miejsc, w których można ulec urokom sielskiej atmosfery – poniżej przedstawiamy główne tematy poruszane w przewodniku:

Zachęcamy do zanurzenia się w wiejskich klimatach!

Informacja prasowa

O autorach:

Beata i Paweł Pomykalscy – duet w pracy i życiu, póki co skutecznie łączący obowiązki zawodowe z zainteresowaniami. Z urodzenia i wyboru związani z ukochanym Górnym Śląskiem, któremu poświęcają szczególnie dużo uwagi. Jeden raz w życiu zrobili to, co modne, czyli wybrali studia politologiczne, czego jednak nie żałują, bo studia nie przeszkadzały im w poszukiwaniu pomysłu na życie. Paweł kształcił się w dziedzinie fotografii, co zaowocowało wieloma publikacjami oraz wystawami, a Beata w językach i kulturze Słowian południowych, co doprowadziło ją do momentu, w którym napisała i obroniła doktorat związany ze współczesną Serbią. Jeszcze na studiach zaczęli przygodę z (własnymi) książkami.

Od 2008 r. tworzą cykl albumów fotograficzno-historycznych na temat śląskiego dziedzictwa potentatów przemysłowych. Wydają również przewodniki po państwach Europy (m.in. pierwszy w Polsce przewodnik po Bośni i Hercegowinie) oraz – jako miłośnicy wielkich miast – po metropoliach europejskich. Udzielają się także na rzecz promocji turystyki na swoim rodzinnym Górnym Śląsku oraz ulubionej architektury modernistycznej. Prowadzą bloga adventum.com.pl

Exit mobile version