18. Edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego odbędzie się w internecie – przed nami KFG+

Przed nami wyjątkowa edycja festiwalu. Z pewnością wszystkim będzie brakowało atmosfery, która towarzyszyła spotkaniom na KFG przez ostatnich 17 lat, ale w ostatnich miesiącach przywykliśmy do wirtualnego świata i z łatwością dostrzegamy zalety online’owej formuły. Oprócz programu na żywo, który będzie emitowany w dniach 12-13 grudnia ze studia w Krakowie, organizatorzy przygotowali w tym roku nie lada gratkę.

***

Nowa odsłona KFG+ to nowe możliwości – wygodny dostęp do filmów, prezentacji, wywiadów i warsztatów. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, możesz uczestniczyć w wydarzeniach zaplanowanych na weekend 12-13 grudnia. Ponadto w tym roku filmy biorące udział w konkursach (polskim i zagranicznym) będą dostępne na platformie PlayKrakow.com przez niemal miesiąc – od 5 do 31 grudnia. Dzięki karnetowi otrzymamy więc dawkę górskich wrażeń bardziej skondensowaną lub rozłożoną w czasie. Karnety na 18. Krakowski Festiwal Górski są już dostępne tutaj:

Trailer zapowiadający tegoroczną edycję festiwalu:

Najważniejsi goście i filmy festiwalu

W dniach 12-13 grudnia na internetowej scenie KFG pojawią się m.in. goście zagraniczni:

oraz polscy, m.in.:

Plakat 18. edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Góry to nie tylko wyczyny, ale również kultura, która z nich wyrasta. W tym roku podczas festiwalu spotkamy się z wyjątkowymi twórcami, m.in.:

Warsztaty górskie i wspinaczkowe zawsze zajmowały na KFG specjalne miejsce. Nie inaczej będzie w tym roku. Warsztaty, od alpinizmu przez wspinanie po skitouring, poprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach, m.in.:

Od 5 do 31 grudnia będziecie mieli okazję zobaczyć blisko 50 filmów biorących udział w konkursie międzynarodowym. Jak co roku spośród filmów wybierzemy zwycięzców w kilku kategoriach, przyznamy także, z Waszą pomocą, nagrodę od publiczności.

Oto kilka filmowych perełek na zachętę:

Więcej o filmach KFG przeczytacie tutaj:

Łączna długość filmów startujących w konkursach to niemal 20 godzin. Do tego wywiady, warsztaty, prelekcje. Czy zdecydujecie się na kameralny weekend pełen górskich emocji, atmosferę festiwalu przenosząc do domu, czy może skusi Was bardziej wizja miesiąca z filmem górskim? Niezależnie od tego, którą opcję wybierzecie, KFG+ staje na wysokości zadania i nie przerywa swoich wieloletnich tradycji: grudzień to czas ludzi gór. Dołącz do nas!

Informacja organizatora

Exit mobile version