To związek na całe życie, wybierz mądrze!

Odpowiednio dobrane spodnie trekkingowe sprawią, że poczujesz różnicę. Dlatego Fjällräven oferuje najszerszy wybór modeli.

***

Czas, kiedy nie możemy wyjechać na łono przyrody, to najlepszy okres na planowanie i przygotowania do przyszłych wyjazdów. Wykorzystajcie go na szukanie odpowiedniego sprzętu i czytanie o nim. Zróbcie porównania, przygotujcie listę rzeczy do spakowania i wybierzcie to, w co się ubierzecie i co zabierzecie ze sobą. Znalezienie odpowiedniej pary spodni trekkingowych może być pierwszym krokiem do wielu udanych wycieczek. W poniższym materiale zawarliśmy nasze sugestie co do tego, jak odnaleźć się w szerokiej gamie modeli Fjällräven i znaleźć idealną parę spodni trekkingowych dla każdego.

Eksperci w dziedzinie spodni trekkingowych od 1970 roku

Droga, jaką Fjällräven pokonał, aby zostać ekspertem w dziedzinie spodni outdoorowych, rozpoczęła się już w 1970 roku. Wędrówki na łonie natury wymagają przyzwoitej pary spodni, która podoła wymaganiom na szlaku. W tamtym czasie Greenland Trousers były pierwszymi z wielu par spodni Fjällräven, które na przestrzeni lat przyczyniły się do tego, że dziś marka może zaoferować jeden z największych wyborów spodni trekkingowych w branży. Ten pierwszy model był wykonany z z tkaniny G-1000. Założyciel firmy, Åke Nordin, rozważał użycie tego materiału do produkcji namiotu, ale okazał się on zbyt ciężki do tego celu. Był za to idealny na pierwszy produkt odzieżowy – Greenland Jacket, a również na pierwszą parę spodni – Greenland Trousers. Poprawy wymagała jedynie wodoodporność materiału.

Åke Nordin był kiedyś skoczkiem narciarskim. Wrócił pamięcią do czasów, kiedy stał na szczycie skoczni Paradiskullen i czekał na swoją kolej do zjazdu. Zarówno on, jak i pozostali skoczkowie w czasie przerw woskowali nie tylko narty, lecz także tylną część spodni, aby nie stała się wilgotna, a przez to dodatkowo nie wychładzała. Tak właśnie narodziło się słynne połączenie materiału G-1000 i wosku Greenland Wax. Od tego czasu na naszych oczach nieprzerwanie trwa historia materiału G-1000 i spodni Fjällräven, w wyniku której powstały kolejne modele przeznaczone do różnych celów i rodzajów aktywności.

W 2011 roku opracowaliśmy i pokazaliśmy światu Keb Trousers – nowy standard technicznych spodni trekkingowych wykonanych z wytrzymałego materiału G-1000 połączonego z elastyczną tkaniną. Zaraz po premierze model zdobył Outdoor Industry Award w kategorii „najlepsze spodnie turystyczne”. Jury konkursu doceniło wytrzymałość i funkcjonalność produktu oraz ekologiczny proces jego produkcji. Po tej nagrodzie pojawiło się także wiele innych. Dzisiaj, z ponad 50-letnim doświadczeniem w projektowaniu spodni trekkingowych, Fjällräven wciąż pracuje nad rozwojem nowych produktów i materiałów oraz nieustannie ulepsza istniejące modele.

Takie podejście zaowocowało wieloma różnymi krojami i stylami, ale także kolejnymi bestsellerami, takimi jak elastyczne, ale wytrzymałe legginsy trekkingowe Abisko Trekking Tights, hybrydowy model Kaipak Trousers łączący stretch i G-1000 czy superlekkie, oddychające i wielokrotnie nagradzane Abisko Midsummer Trousers. Razem tworzą one jedną z najszerszych i najbardziej wszechstronnych gam spodni trekkingowych w branży, dzięki czemu każdy może znaleźć swoją idealną parę.

Jak znaleźć idealne spodnie trekkingowe?

Fjällräven o spodniach trekkingowych wie wszystko. Ale dlaczego jest tak wiele modeli? Odpowiedź jest tak prosta, jak oczywista: wszyscy jesteśmy inni. Lubimy różne aktywności. Więc nasze spodnie też muszą być różne. Henrik Andersson jest kierownikiem działu badań i rozwoju we Fjällräven. Radzi, aby przed rozpoczęciem poszukiwań idealnych spodni zadać sobie kilka prostych pytań:

  • Do czego będziesz używał spodni?
  • W jakim klimacie i temperaturze będziesz je wykorzystywać?

Wszystkie spodnie trekkingowe są wykonane tak, aby zapewnić maksymalną swobodę ruchów i komfort. Ale jeśli przemierzasz tereny nizinne, to nie potrzebujesz od spodni takiej samej wszechstronności, jak w trakcie wyprawy w góry. Im trudniejszy teren i większe kroki, tym bardziej elastyczne powinny być Twoje spodnie. Możesz potrzebować lepszej wentylacji w ciepłych i wilgotnych warunkach albo dodatkowej ochrony przed zmienną pogodą i zimnymi wiatrami. Te pierwsze pytania pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiedni materiał. Jak tylko to ustalisz, możesz zadać sobie kolejne pytanie:

  • Do jakich rzeczy chcesz mieć łatwy dostęp?

Tu chodzi o liczbę kieszeni. „Jeśli wędrujesz w terenie poza szlakami, przydadzą ci się kieszenie na nogawkach, w których jest miejsce na mapę i kompas”, mówi Henrik i dodaje: „Możesz również potrzebować szybkiego dostępu do zapałek, noża i innych rzeczy, z których będziesz często korzystał”.

Coś dla każdego – przegląd kolekcji

Szeroki wybór modeli, krojów i rozmiarów spodni Fjällräven tworzy wyjątkową ofertę odpowiednich produktów dla klientów o zróżnicowanych potrzebach i preferencjach: lekkie, przewiewne, szybkoschnące i bardzo łatwe w pakowaniu spodnie o bezkompromisowej funkcjonalności i wszechstronności, wykonane z najnowocześniejszych materiałów, które spełniają wysokie standardy zrównoważonego rozwoju Fjällräven.

Nowy model Kaipak Trousers stanowi atrakcyjny punkt wyjścia do szerokiej rodziny spodni trekkingowych Fjällräven. Lekkie i przewiewne High Coast Lite Trousers oferują optymalny komfort podczas każdej wiosennej i letniej aktywności w terenie. Natomiast letnie spodnie Abisko Midsummer Trouserszostały wybrane z długiej listy produktów i zdobyły statuetkę Gold Winner w konkursie „Outstanding Outdoor Awards 2019” podczas targów OutDoor by ISPO. Po prostu wyznaczają zupełnie nowy standard jeśli chodzi o funkcjonalność podczas trekkingu w ciepłych warunkach.

Produkty dostępne są w sklepach: fjallraven-shop.pl, trekkersport.com.pl, outdoorzy.pl, grube.pl, polarsport.pl, everestlodz.pl,  alpinsklep.pl, e-pamir.pl, sp.com.pl, skalnik.pl, 8a.pl

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version