Kinga Kwiatkowska i Robert Faron wygrywają bieg Ultra Janosik Legenda – 110 km

W miniony weekend na terenie Spisza oraz polskich i słowackich Tatr odbyła się impreza biegowa Ultra Janosik. Zawodnicy rywalizowali na 5 trasach przebiegających przez malownicze i trudne technicznie tereny. Na najdłuższym dystansie, 110 km, niebywałymi osiągnięciami mogą pochwalić się Kinga Kwiatkowska i Robert Faron.

Robert Faron na trasie Ultra Janosik Legenda (fot. Wiktor Bubniak / Ultrajanosik – profil FB)

Dlaczego niebywałymi? Bo jak inaczej nazwać wyczyn Kingi, która nie tylko wygrała zawody na 110 km trasie biegu Ultra Janosik Legenda z doskonałym czasem 16:24:02, ale również zajęła 3. miejsce w klasyfikacji open. Od Kingi szybsi byli tylko dwaj mężczyźni, Robert Faron i Czech, Tomáš Kačmarčík. Przewaga jaką Kinga zbudowała nad kolejną na podium rywalką to niemal 5 godzin!

Bezkonkurencyjna Kinga Kwiatkowska (fot. Wiktor Bubniak / Ultrajanosik – profil FB)

Tak przedstawia się klasyfikacja kobiet na trasie Ultra Janosik Legenda 110 km:

1. Kinga Kwiatkowska – 16:24:02
  2. Ania Witkowska – 21:15:32
  3. Agnieszka Michalska – 21:19:21

Z kolei Robert Faron wygrał z olbrzymią przewagą rywalizację wśród mężczyzn. Pomimo, że poziom ścigania w tej kategorii był bardziej wyrównany, Robert na metę dobiegł niemal półtorej godziny przed drugim z mężczyzn, Tomášem i niemal dwie godziny przed Kingą.

Robert Faron po przekroczeniu mety (fot. Wiktor Bubniak / Ultrajanosik – profil FB)

Oto podium mężczyzn na trasie Ultra Janosik Legenda 110 km:

1. Robert Faron – 14:28:12
  2. Tomáš Kačmarčík – 15:54:40
  3. Maciej Więcek – 16:26:39

Rywalizację na najdłuższym dystansie imprezy ukończyło łącznie 135 zawodników.

Czego oni szukają? Najprawdopodobniej odrobiny ochłody (fot. Wiktor Bubniak / Ultrajanosik – profil FB)

W biegu na dystansie 80 km zwyciężyli (odpowiednio, w kategorii mężczyzn i kobiet) Brytyjczyk Jacob Snochowski i Małgorzata Rajner. W biegu P50, Michał Leśniak i Beata Lange, P35 Kacper Kościelniak i Elżbieta Witek, a w rywalizacji na najkrótszym dystansie, biegu Ultra Janosik 10 – Damian Giżyński i Izabela Zatorska.

Pełne wyniki poszczególnych biegów Ultra Janosik znajdziecie tutaj: orientharper.pl