Zawody Pucharu Świata w Palarotniarstwie – wyniki

W miniony weekend, we włoskim rejonie Friuli, zakończyła się trwająca cztery dni rywalizacja paralotniarzy. Wśród najlepszych pilotów z całego świata wystartowała również reprezentacja naszego kraju. W klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się w środku stawki, na miejscu 11, a jako reprezentacja kraju – na 8.

Wyścig wzdłuż grani podczas ostatniego zadania zawodów (fot. Klaudia Bulgakow – profil FB)

Włoska Gemona to trzecie, po zawodach w Australii i Brazylii, miejsce rozgrywek Pucharu Świata w Paralotniarstwie. Ze względu na geograficzną bliskość, swoje siły wśród międzynarodowej konkurencji, na tak prestiżowych zawodach, mieli okazję sprawdzić polscy paralotniarze. Z największym zaciekawieniem śledziliśmy postępy Michała Gierlacha, który swoimi poprzednimi startami potwierdzał dobrą kondycję i przygotowanie.

Zawodnicy w powietrzu – task 3 (fot. vololiberofriuli.it)

W gronie najlepszych pilotów z całego świata nie ma miejsca na błędy. Dobre wyniki Michała na pierwszym i trzecim tasku pozwalały o walkę o wysoką lokatę. Jednak ostatniego dnia rywalizacji wiatry nie były pomyślne dla naszego reprezentanta. W ogólnej klasyfikacji Michał Gierlach zajął 40. pozycję (na 126 zawodników, którzy ukończyli wyścig). Zdobył 2789 punktów.

Bardzo dobry start zaliczyła Klaudia Bulgakow, która wśród 12 startujących kobiet uplasowała się na 6. miejscu (2347 punktów).

W ogólnej klasyfikacji zawodów zwyciężyli:

1. Jurij Vidic – 2935 punktów
  2. Torsten Siegel – 2927 punktów
  3. Jonathan Martin –  2921 punktów

Nasz kraj oprócz wspomnianych wcześniej Klaudii i Michała, reprezentowali również: Krzysztof Schmidt, Mariusz Wiśniowski i Paweł Faron. W klasyfikacji reprezentacji krajów nasz zespół zajął dobrą, 8. lokatę. W rywalizacji uczestniczyły 23 kraje.

Pełne wyniki zawodów są dostępne on-line.

Oto krótki film przedstawiający rywalizację podczas trzeciego zadania zawodów:

Klaudia Bulgakow i Michał Gierlach przygotowują się już do kolejnych ważnych zawodów. Za niecałe dwa tygodnie czeka ich start w rozgrywanych w Portugalii Mistrzostwach Europy.