Czech Vít Otevřel wygrywa Łemkowyna Ultra-Trail®. Bartosz Gorczyca kontuzjowany.

W miniony weekend w Beskidzie Niskim odbyła się czwarta edycja imprezy biegowej Łemkowyna Ultra-Trail®. Na flagowym, najdłuższym dystansie zwyciężył Czech Vít Otevřel, który poprawił rekord trasy Bartosza Gorczycy.

Głównym Partnerem Technicznym Łemkowyna Ultra-Trail® jest amerykańska marka Columbia (fot. Łemkowyna Ultra-Trail® profil FB)

Przez pierwsze 100 km trasy pomiędzy Krynicą, a Komańczą prowadził dwukrotny zwycięzca Łemkowyna Ultra-Trail® 150 – Bartosz Gorczyca. Niestety nasz podkarpacki biegacz został zmuszony do oddania prowadzenia prezentującemu świetną formę Czechowi z powodu kontuzji. Bartek zaszedł z trasy w Iwoniczu Zdroju.

Vít Otevřel natomist ukończył bieg w niesłychanie dobrym czasie: 16 godzin 39 minut i 48 sekund to nowy rekord Łemkowyna Ultra-Trail® 150. Czech poprawił tym samym poprzedni, należący do Gorczycy, rekord o prawie 40 min.

Po 150 km Vít Otevřel przebiega jako pierwszy linię mety (fot. Łemkowyna Ultra Trail profil FB)

Ponad godzinę później na mecie pojawił się kolejny zawodnik, Robert Faron, który o drugą lokatę rywalizował z Sebastianem Sikorą. Tak przedstawia się pierwsza trójka panów na najdłuższym dystansie:

1. Otevrel Vit – 16:39:48
  2. Faron Robert 17:54:04
  3. Sikora Sebastian – 18:01:04

Wśród pań zwyciężyła Ewelina Matuła, która we wspólnej klasyfikacji zajęła 49 miejsce. Ania Witkowska, zwycieżyni zeszłorocznego biegu zajęła w tym roku trzecią pozycję:

1. Matuła Ewelina – 23:47:33
  2. Sławska Anna – 23:51:12
  3. Witkowska Anna – 25:21:48
Poranek na Wahalowskim Wierchu (fot. Julita Chudko)

Podczas tego weekendu, w Beskidzie Niskim biegacze rywalizowali również na krótszych dystansach: Łemkowyna Ultra-Trail® 80 (Krynica – Chyrowa), Łemkowyna Ultra-Trail® 70 (Chyrowa – Komańcza), Łemko Maraton 48 (Iwonicz Zdrój – Komańcza) i Łemko Trail 30 (Puławy Górne – Komańcza). Pełne wyniki zawodów znajdują się tutaj.

Słynne błota i piękna polska, złota… (fot. Julita Chudko)

W czwartej edycji Łemkowyna Ultra-Trail® wzięło udział prawie 2000 biegaczy. Ciekawa trasa, wzrastający z roku na rok poziom rywalizacji i bardzo dobra organizacja sprawiają, że jest to impreza na miarę Ultra-Trail World Tour. Nie wykluczone, że w przyszłości Łemkowyna dołączy do tego słynnego cyklu.