Za nami Festiwal Biegowy z Krynicy-Zdroju

W Krynicy-Zdroju odbył się 8. PKO Festiwal Biegowy, który trwał od 8 do 10 września. W ponad 30 konkurencjach pobiegło ponad 8 tys. osób. Nas przede wszystkim interesują zawody, które odbyły się na trasie Biegu 7 Dolin.

Krynicki Festiwal Biegowy to impreza, podczas której każdy miłośnik aktywności na świeżym powietrzu znajdzie coś dla siebie – od zawodów Nordic Walking, biegów nocnych, rodzinnych, dla dzieci, na krótkich i długich dystansach, po ultramaratońskie wyzwania dla profesjonalistów. A wszystko to na malowniczych trasach Beskidu Sądeckiego. Do tego odbyły się akcje edukacyjne, koncerty i targi EXPO, które odwiedziło ponad 15 tys. osób.

Festiwal Biegów w Krynicy-Zdroju (fot. organizatora)

Bieg 7 Dolin

100-kilometrowym Bieg 7 Dolin ukończyło 542 zawodników. Na zawodników czekały liczne podbiegi i zbiegi, z przewyższeniami +/-4500m. Biegacze musieli zmieścić się w limicie czasu 17 godzin.

Zwyciężył Bartosz Gorczyca z czasem 09:23:58. Jako drugi na mecie zameldował się zawodnik z Litwy – Modestas Bacys z czasem 09:53:28. Trzecie miejsce i jednocześnie pierwsze wśród kobiet zajęła rewelacyjna Magdalena Łączak, która osiągnęła czas 10:05:26. Magda została jednak sklasyfikowana wyłącznie jako zwyciężczyni, tym samym trzecie miejsce w męskiej rywalizacji przypadło w udziale Jackowi Cieluszeckiemu, który metę przekroczył z czasem 10:11:04.

To był piękny dzień i wszystko mi sprzyjało. W górach było po prostu cudownie. Obyło się bez problemów fizycznych, chociaż nie bez kryzysów. Mężczyźni ruszyli wolno, więc ja ruszyłam szybko. Pierwsze 30 km zrobiliśmy tak dosyć rytmicznie. Na podejściu na Przehybę, nie czułam gazu. Za Radziejową zdążyłam się odbudować – powiedziała Magda dla Festiwalu Biegowego.

Magda Łączak – trzecia w klasyfikacji generalnej i pierwsza wśród kobiet w Biegu 7 Dolin (fot. FB)

Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Ewa Mejer z czasem 10:28:03. Trzecia na podium stanęła Paulina Wywłoka z czasem 10:59:13.

Tauron Ultra Maraton

64-kilometrowy Ultra Maraton, z przewyższeniami +3070m/-2970m, ukończyło 509 osób. Bieg odbył się na drugim i trzecim fragmencie Biegu 7 Dolin.

Zwyciężył Miłosz Szcześniewski z czasem 05:36:57. Drugi był Artur Jabłoński z czasem 05:41:05, zaś trzeci Robert Faron z czasem 05:47:54.

Wśród kobiet pierwsze miejsce na podium zajęła Martyna Kantor z czasem 06:31:46. Druga metę przekroczyła Katarzyna Golba z czasem 06:36:26. Trzecie miejsce zajęła Natalia Tomasiak z czasem 06:37:17. Jak informują organizatorzy, aż sześć zawodniczek pobiegło szybciej niż dotychczasowy rekord trasy.

Zdroje Piwniczna Bieg 7 Dolin – 34 km

Górscy i ultra biegacze zmierzyli się także z dużo krótszym, ale również wymagającym dystansem 34 kilometrów. Zawody te rozegrały się na ostatnim etapie Biegu 7 Dolin, na biegaczy czekało przewyższenie +1720/-1530. Bieg ukończyło 726 osób.

Zawody Zdroje Piwniczna Bieg 7 Dolin zwyciężył Bartłomiej Przedwojewski z czasem 02:33:46. Drugie miejsce zajął Dominik Grządziel z czasem 02:39:29, zaś trzecie Marcin Rzeszótko z czasem 02:40:04.

Wśród kobiet zwyciężyła Marta Kaźmierczak z czasem 03:25:04. Druga na podium stanęła Karolina Obstój z czasem 03:27:50, natomiast trzecia była Zuzanna Madaj z czasem 03:37:51.

Cechini Muszyna Runek Run – 17 km

Jeszcze krótszy bieg, odbywający się także na ostatnim etapie trasy Biegu 7 Dolin, ukończyło 455 zawodników. Najszybszy wśród nich był Krzysztof Bodurka, który z przewyższeniami +607/- 649 m zmierzył się w czasie 01:02:32. Drugie miejsce zajął Kenijczyk Edwin Cheruiyot z czasem 01:06:45. Trzeci był Tomasz Pociecha z czasem 01:08:33.

Wśród kobiet pierwsza metę przekroczyła Dominika Wiśniewska-Ulfik z czasem 01:13:39. Drugie miejsce zajęła Michalina Mendecka z czasem 01:17:49. Trzecia była Regina Kulka z czasem 01:18:12.

Wyniki ze wszystkich zawodów znajdują się TUTAJ.