Za nami Chudy Wawrzyniec w strugach deszczu

Dla prawdziwego ultrasa nie ma złej pogody – z tą zasadą musieli się zmierzyć biegacze podczas sobotnich zawodów Chudy Wawrzyniec. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy na deszczowych szlakach Beskidu Żywieckiego: około 55 km, 85 km oraz 20 km.

Warunki na trasie z powodu deszczu były bardzo trudne (fot. Chudy Wawrzyniec)

Na trasie liczącej nieco ponad 50 kilometrów wśród mężczyzn zwyciężył Wojciech Probst, który metę przekroczył z czasem 4:54:56. Drugi był Rafał Bałaś z czasem 5:10:59, zaś trzeci Sławek Gawlik z czasem 5:13:03.

Wojciech Probst pierwszy na 50+. Jak informują organizatorzy, Wojciech planował długą trasę ale pioruny na Rycerzowej bardzo skutecznie przepędziły większość biegaczy… (fot. Chudy Wawrzyniec)

Wśród kobiet najlepsza była Martyna Kantor, która dobiegła do mety z czasem 5:28:52. Dodajmy, że Martyna nastawiała się na pobicie rekordu trasy, ale niestety nie udało się. Jak przyznała, warunki były ciężkie.

Lało dosyć prężnie przez całą trasę. Mokro, strumyki płynęły, więc było dosyć ślisko. Kostkę to chyba z dziesięć razy wykręciłam, no i kałuże momentami do połowy łydki. Trochę ciemno było na początku, nawet czołówka w tej ulewie nie pomagała – mówiła jeszcze na gorąco po ukończeniu biegu.

Drugie miejsce zajęła Katarzyna Solińska z czasem 5:37:54, trzecia była Katarzyna Bałys z czasem 6:31:54. Bieg ukończyło 298 osób.

Wśród zawodników, którzy zdecydowali się biec dalej i tym samym zmierzyć się z dystansem 85 kilometrów, zwyciężył Maciej Otręba z czasem 9:32:18. Drugi na mecie pojawił się Patrycjusz Fudała z czasem 9:58:31. Trzecie miejsce zajął Szymon Wolek z czasem 9:59:21.

Maciej Otręba pokonał 85-km trasę w 9 godzin i 32 minuty (fot. Chudy Wawrzyniec)

Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Majer, która metę osiągnęła z czasem 10:17:02. Druga była Alina Wyleżałek z czasem 11:10:35, zaś trzecia była Marlena Nowacka z czasem 11:14:37.

Ewa Majer – pierwsza kobieta na mecie 80+, szósta w klasyfikacji generalnej (fot. Chudy Wawrzyniec)

Na 85-kilometrowej trasie pojawiło się 147 osób, z czego 7 nie zmieściło się w limicie czasu, a dwie zostały zdyskwalifikowane.

20-kilometrowy Bieg Mała Rycerzowa ukończyły 83 osoby. Najlepszy wśród mężczyzn był Marcin Kubica z czasem 1:39:36. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kubera z czasem 1:47:11, zaś trzecie Andrzej Miedziejewski z czasem 1:49:43.

Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Nowakowska z czasem 2:23:00. Druga była Karolina Kaszubowska z czasem 2:36:44. Jako trzecia metę przekroczyła Wiola Harkiewicz z czasem 2:37:10.