Piotr Hercog piąty w Pitz Alpine Glacier Marathon!

Piotr Hercog wywalczył nie tylko 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej, ale również był 1 w kategorii Masters, na trasie P-42 – Pitztal Glacier Marathon.

5 sierpnia, czyli w zeszłą sobotę, odbył się wyścig Pitz Alpine Glacier Marathon wchodzący w skład dużej imprezy biegowej rozgrywanej w austriackim Tyrolu. Była to już 5 edycja zawodów, podczas których biegacze mają okazję sprawdzić się na jednaj z 6 tras o różnym charakterze oraz dystansie. Bieg P-42, w którym startował nasz rodak to najwyżej rozgrywany maraton w Alpach.

W klasyfikacji ogólnej biegu P-42 zwyciężył Niemiec Hannes Namberger z czasem 06:09:55. Nasz przedstawiciel Piotr Hercog po zeszłorocznym, olbrzymim sukcesie (Piotrek zdobył wtedy, ze sporą przewagą, pierwsze miejsce na dystansie 100 km) w tym roku zajął również znakomite, 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Czas w jakim ukończył całą, 42 km trasę to 06:50:19. Tym samym okazał się również być najszybszym w kategorii Masters.

Piotr Herzog na podium Pitz Alpine Glacier Marathon 2017 (fot. Piotr Hercog – Salomon Suunto Team)

Piotr zdecydował się na start w krótszym niż zazwyczaj dystansie ze względu na niedawną dłuższą przerwę w treningach. Przed startem nie czuł się zbyt pewnie ze względu na brak wystarczającego przygotowania i aklimatyzacji, szczególnie na trasie, która przebiega na wysokościach dochodzących do 3100 m n.p.m. Piotrek tak żartobliwie komentuje swoje obawy i start w Pitz Alpine Glacier Marathon:

(…) Nawet chciałem w dniu wyjazdu zmienić plany na Tatry – ale noclegi były zajęte ;-) Powywracałem się na kamolach…. jak stary dziad ;-) …ale jest fajnie… rodzinka w komplecie. Piję chłodne winko. A na dodatek wygrałem kategorię Masters ;-) hehe… tak, tak – taki już stary jestem ;-) Ogólnie jakby ktoś chciał więcej wiedzieć – to w open 5 ;-))))) No nic… trza się brać za treningi. Dzięki za kibicowanie!!

A my gratulujemy pięknego ścigania, wyniku oraz pogody ducha.

Piotr Hercog wraz z dziećmi świętuje udany start w P-42 (fot. Piotr Hercog – Salomon Suunto Team)