Michał Gierlach Mistrzem Polski w Paralotniarstwie

Świetny start polskich pilotów i sukces Michała Gierlacha w rozgrywanych w Serbii Mistrzostwach Polski w Paralotniarstwie.

Michał Gierlach, Paweł Faron i Mariusz Wiśniowski na podium Mistrzostw Polski w Paralotniarstwie (fot. Magdalena Schmidt)

Poszukiwanie nowych i atrakcyjnych lokalizacji stało się już tradycją Mistrzostw Polski w Paralotniarstwie. Tegoroczna edycja zawodów rozegrana została w okolicy miejscowości Raska w masywie Kopaonik na południu Serbii, niedaleko granicy z Kosowem. Raska-Kopaonik to dobrze znane w paralotniarstwie miejsce – odbywał się tu już Puchar Świata (PWC) czy Mistrzostwa Europy w 2014 roku. W dniach 14 – 19 sierpnia 2017, podczas wspólnej rywalizacji, niemal 150 zawodników z Polski i Serbii walczyło o tytuły Mistrza.

Ostatni dzień przyniósł dużo stresu. Spaliłem start, a przez to spóźniony byłem na cylindrze startowym o blisko 15 min i walczyłem o utrzymanie pierwszej lokaty. Finisz z pierwszą grupą ostatecznie pozwolił mi obronić tytuł Mistrza Polski po wyrównanej walce z Pawłem Faronem. Jestem niesamowicie szczęśliwy z tego 3-go zwycięstwa z rzędu. – swój start komentuje trzykrotny Mistrz Polski.

Tegoroczny wyścig podzielony był na 3 etapy, podczas których zawodnicy mili do pokonania łącznie 236 km. Najszybszy wśród Polaków (oraz w klasyfikacji ogólnej) był oczywiście Spike, na drugiej pozycji uplasował się Paweł Faron (trzecie w klasyfikacji ogólnej), a trzecie miejsce zajął Mariusz Wiśniowski (piąte w klasyfikacji ogólnej). Tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Dominika Kasieczko, która w ogólnej klasyfikacji kobiet przegrała tylko z Węgierką Katalin Juhász. Dokładne wyniki dostępne są na stronie airtribune.com.

Zawodnicy ponad najwyższymi górami Serbii (fot. airtribune.com)

Nasi zawodnicy nie tylko odbyli piękną rywalizację pomiędzy sobą w walce o tytuł Mistrza, ale również zaprezentowali bardzo wysoki poziom na tle czołówki pilotów międzynarodowych – gratulujemy!