Weź udział w niezwykłym wyzwaniu – trwają zapisy na Beskidy Ultra Trail

Od 28 września do 1 października potrwa jedno z ciekawszych zmagań biegowych w Polsce – Beskidy Ultra Trail. Oprócz porządnej dawki zbiegów i podbiegów gwarantowane również walory widokowe, gdyż trasy wiodą przez najpiękniejsze szczyty Beskidów.

Beskidy Ultra Trail 2016 (fot. Michał Unolt)

Biegacze będą mogli spróbować swoich sił na sześciu dystansach – BUT 10, BUT 40, BUT 60, BUT 90, BUT 130, a także BUT 20 trek, który jest propozycją dla początkujących, piechurów i po prostu każdego miłośnika gór. Po raz kolejny organizatorzy przygotowali także wyzwanie dla zapalonych ultrasów – BUT 305, który tak jak w poprzednich edycjach, nadal ma formułę BUT Challenge Self-Supported.

Na ten najtrudniejszy i najbardziej wymagający bieg zapisy zostały już zamknięte – limit zawodników na tym dystansie przewidziano na 30 osób. Z pewnością warto dodać, że w tym roku, ze względu na liczne prośby zniesiony został obowiązek wykazania się przebiegnięciem górskiej setki, aby zgłosić się do BUT130.

Opisy tras

Jak wygląda harmonogram zawodów?

Pierwszy startuje BUT 305 Challenge – w czwartek 28 września o godzinie 8.00. Zawodnicy mają 76 godzin na ukończenie biegu.

Trasa BUT 305 Challenge w 2017 roku

Biegi BUT 40, BUT 60, BUT 90, BUT 130 startują w sobotę 30 września 2017 o 4.00. Wszystkie objęte są limitem czasowym. Na ukończenie BUT 40 zawodnicy mają 8 godzin, BUT 60 muszą ukończyć w 12 godzin, BUT 90 w 20 godzin, a BUT 130 w 26 godzin.

Na dystansie BUT Trek 20 można wystartować w sobotę 30 września 2017 od godziny 8.00 do 17.00. Dystans należy ukończyć do godziny 20.00.

Najpóźniej, bo o 10.00 startuje BUT  10. Zawodnicy mają 3 godziny na ukończenie dystansu.

Więcej informacji znajdziecie na stronach biegu – Beskidy Ultra Trail.