Za nami zawody 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc

24 czerwca w Karpaczu odbyły się zawody 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. Zmagania miały miejsce na trzech różnych dystansach: Mini (17 kilometrów), Średnim (36 kilometrów) oraz Ultra (56 kilometrów).

Mini

Zawody polegają na jednokrotnym zdobyciu szczytu Śnieżki, dystans to 17 kilometrów, a przewyższenie +/-1000 m. W biegu startowało 328 osób, tylko jedna osoba nie odbiegła do mety.

W zawodach Mini triumfował Piotr Hercog, który przekroczył metę z czasem 01:30:33, bijąc tym samym rekord trasy. Drugie miejsce zajął Dominik Włodarkiewicz z czasem 01:37:57. Trzeci był Krzysztof Pyzik z czasem 01:43:09.

Pierwsze miejsce wśród kobiet i jednocześnie czwarte w klasyfikacji generalnej zajęła Martyna Kantor z czasem 01:43:14. Druga na metę wbiegła Natalia Tomasiak z czasem 01:44:25. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Derezińska-Osiecka z czasem 01:51:44.

Zawody 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc (fot. Miasto Karpacz)

Średni

W tym przypadku zawodnicy musieli dwukrotnie zdobyć szczyt Śnieżki, co przekłada się na 36 kilometrów, z przewyższeniem +/- 2000m. Na tym dystansie zostały także rozegrane Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim 2017. Na 229 zawodników bieg ukończyło 217 osób.

Najlepszy był Bartłomiej Przedwojewski, który zwyciężył z czasem 02:50:50. Drugie miejsce zajął Marcin Rzeszótko z czasem 03:03:07, zaś trzecie Kamil Jastrzębski z czasem 03:04:12.

Wśród kobiet triumfowała Dominika Stelmach, która na metę wbiegła z czasem 03:23:30. Druga była Magdalena Kozielska z czasem 03:30:04. Trzecia metę przekroczyła Mirosława Witowska z czasem 03:49:27.

Ultra

Dystans ultra, to 54 kilometry i trzykrotne zdobycie szczytu. Na 234 startujących bieg ukończyło 191 zawodników.

Zwyciężył Piotr Huzior z czasem 05:48:41. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Sadowski z czasem 05:54:52, zaś trzeci był Piotr Szumliński z czasem 05:58:27.

Najlepszą z kobiet była Aysen Solak, która osiągnęła czas 06:55:16. Drugie miejsce zajęła Wioletta Dessauer z czasem 07:05:22. Trzecia była Agata Długosz z czasem 07:26:28.