Doskonałe wyniki Polaków w zawodach The North Face Lavaredo Ultra Trail

W dniach 22–24 czerwca w Cortinie D’Ampezzo we Włoszech odbyły się zawody The North Face Lavaredo Ultra Trail, w ramach których miały miejsce trzy biegi: Lavaredo Ultra Trail na dystansie 120 kilometrów, 48-kilometrowy Cortina Trail oraz Cortina Sky na dystansie 20-kilometrów. Bardzo dobre wyniki osiągnęli Polacy – Ewa Majer zajęła piąte miejsce na koronnym dystansie 120 kilometrów, zaś Paweł Krawczyk był trzeci w Cortina Trail.

Lavaredo Ultra Trail

Główny bieg zawodów, rozgrywany na 120-kilometrowej trasie o różnicy wzniesień wynoszącej 5800 metrów, przyciągnął 1500 zawodników i zawodniczek z 64 państw.

Świetnym wynikiem może się tu pochwalić Ewa Majer, która do mety w Cortinie D’Ampezzo dotarła jako piąta zawodniczka wśród kobiet, z czasem 16:23:33. Zmagania wygrała Francuzka Caroline Chaverot z czasem 14:5:45. Druga na metę wbiegła Ruth Charlotte Croft z Nowej Zelandii z czasem 14:51:36, zaś trzecia była reprezentantka gospodarzy, Lisa Borzani, z czasem 15:53:49.

Bieg ukończyło 128 kobiet, w tym 12 Polek. Poza Ewą Majer do mety dobiegły: Ewa Siwoń, Beata Zielińska, Paulina Szelerewicz-Gładysz, Aleksandra Mielczarek, Agnieszka Lasyk, Kinga Baszczyńska, Ewelina Zbijowska Hatala, Katarzyna Zebrakowska, Agnieszka Pietruszczak, Barbara Jóźwiak oraz Sylwa Młodecka.

Wśród mężczyzn walka o podium rozstrzygnęła się na ostatnim zbiegu z Rifugio Croda w kierunku Cortiny D’Ampezzo. Początkowo prowadził Hiszpan Pau Capell Gil, który dyktował tempo przez większą część biegu, ale musiał wycofać się ze względu na problemy żołądkowe. W walce o zwycięstwo pozostali Seth Swanson z USA i Francuz Fabien Antolinos.

Seth Swanson walczy podczas biegu

Ostatecznie zwyciężył ten drugi z czasem 12:32:34. Amerykanin zajął drugie miejsce z czasem 12:34:41. Trzeci był Norweg Erkik Sebastian Krogvig, który na metę wbiegł z czasem 13:09:21.

Start Lavaredo Ultra Trail

Zawody ukończyło 937 mężczyzn, w tym około 100 osób z Polski.

Cortina Trail

Doskonałym wynikiem w Cortina Trail może pochwalić się Paweł „Pigmej” Krawczyk, który wywalczył trzecie miejsce z czasem 4:42:31. Pierwsze miejsce w tym biegu zajął Włoch Matteo Pigoni z czasem 4:28:52. Drugi na podium stanął Enzo Romeri z czasem 4:37:26.

Paweł „Pigmej” Krawczyk przekracza metę

Bieg ukończyło 1048 mężczyzn, w tym ponad 40 zawodników z kraju nad Wisłą

Wśród kobiet triumfowała reprezentantka gospodarzy – Silvia Serafini z czasem 5:24:56, druga była Francesca Pretto z czasem 5:33:01, zaś trzecia – Garance Blaut z Francji czasem 5:43:53.

Bieg Cortina Trail ukończyło 311 zawodniczek, w tym blisko 20 Polek.

Cortina Skyrace

W biegu na 20 kilometrów – Cortina Skyrace – wśród mężczyzn zwyciężył Włoch Eddj Nani z czasem 1:37:22. Drugi był Francuz Erick Perrin z czasem 1:37:22, zaś trzeci Belg Sepulchre Guillaume z czasem 1:46:06.

Wśród kobiet najlepsza była Brytyjka Mara Yamauchi z czasem 2:02:04. Druga na metę wbiegła Francuzka Chloe Lalevée z czasem 2:02:57, zaś trzecia była Włoszka Giulia Scardoni z czasem 2:11:01.

Bieg ukończyło 304 zawodników i zawodniczek.

Źródło: The North Face Lavaredo Ultra Trail